No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR MUNISHI: DIKUSH DUHET TA MARRË PËRGJEGJËSINË NËSE RINISË KAMPIONATI

MUNISHI: DIKUSH DUHET TA MARRË PËRGJEGJËSINË NËSE RINISË KAMPIONATI

Trajneri i Ballkanit, Ismet Munishi edhe një herë është shprehur kundër vazhdimit të kampionatit. Ai në emisionin “Dueli sportiv” në TV Dukagjini ka thënë se nuk ka kushte për vazhdim të garave dhe nëse ndodhë një gjë e tillë dikush duhet ta marrë përgjegjësinë për çdo pasojë.

“Në rregull, po na thotë dikush me fillu kampionatin pa i bo testime, pa u karantinu! Kush e merr përgjegjësinë nëse nesër ndodh diçka. A e merr përgjegjësinë ai që po trumbeton me fillu apo ministri që ka skandale një pas një”, ka thënë Munishi, shkruan Futbolli.info.

Trajneri prishtinas që nga ndërprerja e kampionatit është shprehur kundër rifillimit, duke theksuar se s’ka kushte dhe kërkon që FFK ta shpallë Ballkanin si skuadër kampione. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments