No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA LIGUE 1 MARSEILLE SYNON POCHETTINON

MARSEILLE SYNON POCHETTINON

Emri i Mauricio Pochettinos lidhet me Newcastle, por e ardhmja e tij mund të mos jetë Anglia. Trajneri argjentinas qëndron pushim prej 19 nëntorit të vitit të kaluar, moment kur u shkarkua nga pankina e Tottenham. “Qymyrxhinjtë” janë të interesuar për të nënshkruar me të, por nuk mungojnë ofertat nga Franca.

TMZ raporton se Marseille e pëlqen shumë 48-vjeçarin. Andre Villas-Boas bëri një punë të mirë në pankinën e skuadrës franceze dhe riktheu Marseille në Champions League pas 7 vitesh. Portugezi nuk e ka pritur dorëheqjen e Andoni Zubizarreta nga posti i drejtorit sportiv të klubit.

Villas Boas pritet të bëjë të njëjtën gjë dhe flitet se do të rikthehet në Premier League, aty ku ka stërvitur Chelsea dhe Tottenham. Marseille ka vepruar menjëherë dhe është gati të nisë bisedimet me Pochettinon, i cili ka luajtur si futbollist në Francë me PSG (shok skuadre me Lorik Canën) dhe Bordeaux. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bunjaku shpalos detajet e projektit VAR: FIFA na ka përgëzuar për punën e bërë

VAR-i në Kosovë do të bëhet realitet në një të ardhme të afërt. Edhe pse ka të tillë që ende nuk besojnë...

Statovci: Nuk e di çfarë kërkojnë klubet pa stadiume në Superligë!

Ish-futbollisti i njohur kosovar, Faruk Statovci, tani në rolin e analistit ka kritikuar klubet e vogla, e sidomos ato që nuk kanë...

Munishi jep vlerësimin e tij për rastin diskutabil te Prishtina-Llapi

Ismet Munishi ka folur për rastin diskutabil në ndeshjen Prishtina – Llapi. Llapjanët janë ankuar në një penallti të...

Boshnjaku: Rezultatet na mundësojnë të luftojmë për dy trofetë

Me fitoren e Dritës ndaj Feronikelit të dielën (sot) ka përfunduar edhe java e 23-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Recent Comments