No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A BEFASOHET LAZIO, PROKURORËT SHFAQEN NË STËRVITJE

BEFASOHET LAZIO, PROKURORËT SHFAQEN NË STËRVITJE

Operacion blic në Itali, aty ku prokurorët e Zyrës së Prokurorisë Federale u shfaqën pasditen e djeshme në “Formello”, qendrën sportive të Lazio. Gjithçka për të parë nëse ekipi kryeqytetas po stërvitej sipas rregullave të autoriteteve, që kërkuan të mos ketë përgatitje në grup.

Presidenti Claudio Lotito gjithashtu ka qenë i pranishëm, ndërkohë që Corriere Dello Sport raporton se ky aksion ishte i papritur. Asnjë lajmërim për Lazio, që thuhet se nuk kishte bërë asnjë shkelje, madje ka marrë edhe vlerësime pas inspektimit dhe hartimit të raportit.

Lazio ditë më parë u akuzua se kishte shkelur rregullat, duke organizuar ndeshje tre kundër tre gjatë seancave stërvitore. Kjo ishte edhe arsyeja e këtij aksioni të marrë në mënyrë krejtësisht sekrete. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Po shkëlqen me West Ham, Lindgard kërkohet nga Leicester!

Jesee Lingard ishte një nga lojtarët më të kritikuar te Manchester United nga tifozët por huazimi i tij te West Ham tregoi...

Faqja e UEFA-s ia uron ditëlindjen Arbër Zenelit me një video nga het-triku ndaj Azerbejxhanit

Faqja zyrtare e UEFA-s në Twitter ia ka uruar ditëlindjen sulmuesit Arbër Zeneli me anë të një video nga het-triku i tij i paharrueshëm...

Joshua provokon Fury: E pres në duel, ai e di që unë jam “shefi”

Boksieri britanik Anthony Joshua, kampion bote në peshën e rëndë (kategoritë IBF, WBA e WBO) u shpreh se është i gatshëm të duelojë kudo...

Ja kush janë 10 futbollistët më të shtrenjtë në botë

“KPMG Football Benchmark” ka përpiluar listën e 10 futbollistëve më të shtrenjtë në botë, duke përjashtuar sulmuesin norvegjez të Borussia Dortmund, Haaland, çmimi i...

Recent Comments