No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA BAYERNI RIKTHIM ME FITORE, SËRISH +4 NDAJ DORTMUNDIT

BAYERNI RIKTHIM ME FITORE, SËRISH +4 NDAJ DORTMUNDIT

Bayern Munchen shënoi nga një gol për pjesë dhe u rikthye me tre pikë nga transferta kundër Union Berlin. Golat e Robert Lewandowskit dhe Benjamin Pavard, i dhuruan fitoren bavarezëve në kryeqytet dhe diferenca me Dortmundin ndjekës ka shkuar sërish katër pikë.

VAR-i anuloi golin e Thomas Muller në minutën e 19-të dhe vendasit rezistuan deri pesë minuta përpara mbylljes së pjesës së parë, moment kur Leon Goretzka ua prishi planet. Mesfushori “vodhi” një penallti dhe Lewandowski nuk gaboi nga pika e bardhë, duke u ngjitur në kuotën e 40 golave në këtë sezon. Dyfishimi erdhi dhjetë minuta para fundit të ndeshjes.

Mbrojtësi francez shfrytëzoi një kros nga goditja e këndit, kërceu bukur me kokë dhe vulosi fitoren e skuadrës së tij. Goli i dytë në kampionat për 24-vjeçarin, i cili edhe rrjetën e parë e kishte realizuar kundër Union Berlin. Bayern do të zbresë në fushë sërish me 23 maj dhe përballet në shtëpi ndaj Eintracht Frankfurt.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Klopp do të largohet nga Liverpool, kjo është oferta që e josh!

Kohës së Jurgen Klopp në krye të Liverpoolit duket se po i vjen fundi. Kjo është ajo që bëjnë me dije mediat angleze, sipas...

Superliga vazhdon sot me dy ndeshje, derbi zhvillohet në Podujevë

Sot do të zhvillohen dy ndeshjet e radhës në kuadër të javës së 22-të në Superligën e Kosovës në futboll. Kampioni në fuqi, Drita, pritet...

Bayern blindon talentin, arrin akordin për rinovimin e kontratës

Para pak ditësh Gjermania mundi të bindë Jamal Musiala të bashkohet me kombëtaren e “Panzerave” dhe jo të Anglisë. Mbrëmjen e djeshme ka pasur...

A i paska FFK-ja dy Agim Adema? Derisa presidenti po zhvillon takime në Gjermani, kush është Agimi tjetër që po “rrahet” korridoreve të FFK-së?

Dikush po rrenë, po rrenë aq dobët e aq paskrupullt, saqë demantohet tepër lehtë, tepër thjeshtë, por, cila është arsyeja?Gjatë ditë së sotme, në...

Recent Comments