No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR RIKTHEHET FUTBOLLI NË SHQIPËRI; JA VENDIMI I MINISTRISË SË SHËNDETËSISË!

RIKTHEHET FUTBOLLI NË SHQIPËRI; JA VENDIMI I MINISTRISË SË SHËNDETËSISË!

Vjen lajmi i shumëpritur për futbollin edhe në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka vendosur t’i ndezë dritën jeshile stërvitjeve kolektive të skuadrave të futbollit në ambiente të hapura, sigurisht duke respektuar me rigorozitet protokollin e sigurisë të miratuar nga Instituti i Shëndetit publik.

Kështu, me datë 18 maj, të gjitha skuadrat e futbollit do të mund të nisin përgatitjet për pjesën e mbetur të sezonit, ndërkohë që do të jenë në pritje të zyrtarizimit edhe të datës së rifillimit të kampionatit.

Federata Shqiptare e Futbollit në bashkëpunim me presidentët e klubeve ka parashikuar 3 qershorin për rinisjen e Superiores. Pritet tashmë vetëm zyrtarizimi nga qeveria, që gjithçka të vijojë sipas programit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Përballje gjigantësh në Ligën e Evropës

Sot në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për 1/16 e finales së Ligës së Europës. Shorti ka sjellë...

KOK-u po përgatitet për një Kuvend të zjarrtë

Komiteti Olimpik i Kosovës përkatësisht Bordi Ekzekutiv ka caktuar dje datën e mbajtjes së Kuvendit zgjedhor në institucionin më të lartë të...

Mbrëmje ferri për Napolin e Amir Rrahmanin, eliminohen nga Europa League

Napoli i ka dhënë fund aventurës në Ligën e Europës pasi janë eliminuar nga Granada me rezultat të përgjithshëm 2:3.

Ajo që ndodhi në Bullgari ishte e turpshme, boksieres kosovare i vidhet fitorja

Boksierja kosovare Donjeta Sadiku, ka mbetur sot pa medalje në turneun ndërkombëtar “Strandja” që u mbajt në Sofje të Bullgarisë.

Recent Comments