No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR NESËR VENDOSET FATI I KAMPIONATIT

NESËR VENDOSET FATI I KAMPIONATIT

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi se bashku me Sekretarin e Përgjithshëm, Eroll Salihu do të takohen përsëri me ministrin në detyrë të Shëndetësisë, Arben Vita për të diskutuar rifillimin e kampionatit të futbollit në Kosovë.

Në këtë takim do të marrin pjesë edhe ministrja në detyrë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, kryetari i Komitetit Olimpik të Kosovës, Besim Hasani, si dhe Drejtori i Departamentit të Sportit, Ibër Alaj.

Gazeta Infokus nga burime të sigurta brenda federatës merr vesh se takimi do të mbahet të dielën, ku edhe do të vendoset se a do të mund të rikthehen para datës 1 qershor klubet në stërvitje.

Kujtojmë se këta përfaqësues ishin takuar edhe të mërkurën, por nuk kishin arritur marrëveshje që kampionati i Kosovë në futboll të vazhdoj para fazës së tretë të lehtësimit të masave që fillon me 1 qershor.

Ministria insiston se para qershorit nuk ka kushte për të rinisur stërvitjet e klubeve në grup, ndërsa FFK-ja po kërkon që stërvitjet të rifillojnë në muajin maj, pasi UEFA ka dhënë datën 20 korrik si datë të fundit kur duhet të përfundohen kampionatet në Evropë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Lajm i mirë për tifozët e Kosovës, Rashica po kthehet në formë

Me një lëvizje mjeshtërore kaloi një mbrojtës. E kaloi edhe mbrojtësin e dytë, duke shfrytëzuar potencialin e madh teknik. Pasoi një gjuajtje e bukur,...

Cassano paralajmëron Interin: Do të ishte një katastrofë e vërtetë

Antonio Cassano, ish-sulmuesi i Inter-it, Milan-it dhe Roma-s, ka folur në kanalin Youtube të gazetarit Stefano Borghi. Ish-futbollisti ka folur në lidhje me luftën për...

Paraqitje e shkëlqyeshme e Rashicës, Werderi triumfon me përmbysje

Werder Bremen ka arritur të fitojë me përmbysje ndaj Eintracht Frankfurtit me rezultat 2:1, duke i arkëtuar tri pikë tejet të rëndësishme. Milot Rashica “eklipsoi”...

Revolucion te Marseille! Prezantohen trajneri dhe presidenti i ri

Olimpique Marseille po përjeton një revolucion të vërtetë në klub, pasi ka ndryshuar trajner dhe president. Klubi francez ka bërë një komunikatë zyrtare, ku...

Recent Comments