No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A KOMPLETOHET MILANI, RIKTHEHET LOJTARI I FUNDIT

KOMPLETOHET MILANI, RIKTHEHET LOJTARI I FUNDIT

Franck Kessie është rikthyer në Milano. Mesfushori i Milanit kishte rreth një muaj që gjendej në vendlindje, në Bregun e Fildishtë. Të hënën u rikthye Zlatan Ibrahimovic, ndërsa ka bërë të njëjtën gjë 23-vjeçari, duke plotësuar grupin e Stefano Piolit.

Afrikani do të kalojë një periudhë 14-ditore në karantinë dhe më pas mund t’i bashkohet skuadrës në stërvitje. Akoma nuk dihet se ku do të qëndrojë lojtari këto dy javë: në shtëpinë e tij apo në Milanello, aty ku po qëndron edhe Ibra.

Drejtuesit e Milanit nuk kanë vendosur akoma për diçka të tillë. Vetëm një gol në kampionat ka shënuar Kessie sivjet, teksa numëron 25 ndeshje të zhvilluara mes Serie A dhe Kupës së Italisë. Emri i tij ndodhet prej kohësh në merkato, me Arsenalin që po tenton ta transferojë në Londër. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments