No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA PREMIERE LEAGUE KLOPP: FUTBOLLI MBETET I BUKUR, EDHE PA TIFOZË

KLOPP: FUTBOLLI MBETET I BUKUR, EDHE PA TIFOZË

Jurgen Klopp duket se ka shijuar maksimalisht ndeshjet e Bundesliga, edhe pse ato u luajtën pa praninë e tifozëve.

Trajneri i Liverpool, Klopp, ka dhënë disa komente për BBC, lidhur me lojën e futbollit që do të zhvillohet pa tifozë.

Mosprania e tifozëve në stadiume nuk ia zbeh bukurinë lojës së futbollit, sipas qëndrimeve të gjermanit.

“Shikoni, futbolli është një lojë ku ne kemi të njëjtat situata pak a shumë. Ne luajmë kundër një skuadre tjetër”, ka thënë Klopp, transmeton lajmi.net.

“Ne nuk duhet të jemi në më të mirën tonë, ne duhet të jemi në më të mirën të mundshme dhe kjo është pikërisht situata për skuadrat tjera”, ka shtuar gjermani.

“Kurdo që të fillojmë, ne do të kemi kohën e njëjtë për përgatitje. Do të jemi në formë të mirë dhe këtë duhet ta përdorim pastaj”.

“Ne të gjithë filluam të laujmë pa tifozë dhe e donim këtë lojë jo për shkak të atmosferës në stadium”, tha ndër të tjerash Klopp.

Përkundër mungesës së tifozëve, skuadra si Dortmund, Hertha e të tjera në Bundesliga u kujdesën të jepnin spektakël në fushat e blerta.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Kapiteni besnik i Trepçës ‘89, “Muli” synon daljen në Evropë

Trepça ‘89 është ndër skuadrat me rezultatet më të mira në stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll. Fitorja 2:1 të premten kundër...

Recent Comments