No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR RRËFIM INTERESANT I BATROVIQIT PËR KOHËN KUR LUANTE ME VOKRRIN

RRËFIM INTERESANT I BATROVIQIT PËR KOHËN KUR LUANTE ME VOKRRIN

Sulmuesi Zoran Batrovic ishte një top-golashënues në kohën e ish-Jugosllavisë në vitet e ’80-ta, ku së pari e nisi në klubin malazez Buducnos, pastaj te Prishtina dhe Partizani i Beogradit, duke fituar një reputacion si golashënues i jashtëzakonshëm.

Në një intervistë për Agjencinë e Lajmeve Anadollu, ai ka folur për futbollin në ish-Jugosllavi dhe detajet që dikur shkaktuan trazira mediatike.

“Jam i sigurt se Faruk Hadzibegic ka përvojën e nevojshme për të fituar sa më shumë nga kjo gjeneratë e Malit të Zi. Nuk kam pritur më shumë në eliminatoret e fundit, por kjo nuk do të thotë se nuk duhet të dorëzohemi për Botërorin në Katar”, tha Batrovic.

Gjatë karrierës së tij si futbollist, Batrovic bashkëpunoi me ekspertë të ndryshëm, por Fuad Muzurovic është ndër ta që i la më së shumti përshtypje.

“Unë e vlerësoja atë si njeri dhe si ekspert. Më kujtohet aventura me Fadil Vokrrin, një natë para ndeshjes me Olimpijan. Fuad u kthye vonë në Hotel Grand, dhe na gjeti ne duke fjetur në tavolinë dhe të dehur”, tregon më tej Batrovic.

“Tokë, më hap dhe më përpi. Unë fjalë për fjalë mendova për këtë. U turpërova shumë. Ai na zgjoi dhe na drejtoi me ton më normal, ‘djema, a doni që unë t’ju sjell diçka për mëngjes”, tregon ai.

Të nesërmën, pasi Olimpija shënoi për 1:0, Batrovic e shikonte vetëm Muzurovicin:

“Ndërgjegjja ime gëlonte, por unë isha gati të vdisja në fushë. Unë më pas barazova dhe Vokrri shënoi golin e fitores. Nuk mund t’ua përshkruaj se sa i lumtur isha”, shtoi ai.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

A i paska FFK-ja dy Agim Adema? Derisa presidenti po zhvillon takime në Gjermani, kush është Agimi tjetër që po “rrahet” korridoreve të FFK-së?

Dikush po rrenë, po rrenë aq dobët e aq paskrupullt, saqë demantohet tepër lehtë, tepër thjeshtë, por, cila është arsyeja?Gjatë ditë së sotme, në...

Dramë në ‘Minatori’, Trepça fiton pas dy vazhdimeve ndaj Ponte Prizrenit

Trepça ka shënuar fitore ndaj Ponte Prizrenit me shifrat 116:114 (23:31, 28:22, 24:17, 14:19, 9:9, 18:16), në kuadër të javës së 21-të të FIVE...

Prishtina triumfon në Prizren

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Bashkimit në Prizren me rezultat 88:99 (19:24, 21:25,  21:16, 28:34), në kuadër të javës së 21-të në FIVE...

Prishtina fiton në frymën e fundit ndaj Trepçës’89

Leonit Abazi ka shënuar golin e fitores për Prishtinën kundër Trepçës ’89 në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Mbrojtësi Abazi shënoi për rezultatin final 2:1...

Recent Comments