No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR FFK TREGON ÇFARË U DISKUTUA NË TAKIM ME MINISTRIN VITIA

FFK TREGON ÇFARË U DISKUTUA NË TAKIM ME MINISTRIN VITIA

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm, Eroll Salihu, janë takuar sonte në mbrëmje me ministrin në detyrë të Shëndetësisë, Arben Vitia. Në takim ishin të pranishëm edhe ministrja në detyrë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, presidenti i KOK-ut, Besim Hasani, drejtori i DSK-së, Ibër Alaj dhe stafi i mjekëve të Kombëtares së Kosovës. Gjatë këtij takimi konsultativ u bisedua për fazat transitive të hapjes së aktiviteteve sportive, me theks të veçantë të rikthimit të futbollit. Në këtë takim u diskutua rëndësia e mbrojtjes së shëndetit publik, sikundërse u tha se edhe vetë sporti, ndër të tjera, në thelb ka vitalitetin e shëndetit trupor.
Presidenti i FFK-së, Agim Ademi shprehu nevojën që futbolli të kthehet sa më parë, duke pasur parasysh afatet që i ka paraqitur UEFA për federatat e saj anëtare për mbylljen e këtij edicioni garues, normalisht nëse për këtë siç tha ekzistojnë mundësitë dhe duke i ndërmarrë të gjitha masat e nevojshme dhe duke i respektuar rekomandimet nga institucionet shëndetësore për masat mbrojtëse në stadiume. Me këtë rast, presidenti Ademi para ministrit Vitia paraqiti masat që ka paraparë FFK-ja për stërvitjet dhe ndeshjet e futbollit, në mënyrë që të ruhet shëndeti i të gjithë pjesëmarrësve. Ndërsa, ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia pasi i falënderoi për bashkëpunimin e treguar gjatë kësaj periudhe të pandemisë, i siguroi drejtuesit e FFK-së dhe të sportit se nga ana e institucioneve po ndërmerren të gjitha veprimet e duhura që gradualisht të rifillojnë edhe aktivitetet sportive, konform rekomandimeve të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës. Të gjitha palët u pajtuan që në ditët në vazhdim të mbahen edhe takime tjera, në mënyrë që sa më parë të merret vendimi për datën se kur futbollistët do të mund t’i rikthehen stërvitjeve e më pas edhe ndeshjeve të kampionatit. Në fund të takimit, presidenti Ademi në shenjë respekti për punën e madhe që ka bërë Ministria e Shëndetësisë gjatë kësaj periudhe të vështirë të pandemisë ia ndau këtij institucioni një fanellë të Kombëtares së Kosovës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

A i paska FFK-ja dy Agim Adema? Derisa presidenti po zhvillon takime në Gjermani, kush është Agimi tjetër që po “rrahet” korridoreve të FFK-së?

Dikush po rrenë, po rrenë aq dobët e aq paskrupullt, saqë demantohet tepër lehtë, tepër thjeshtë, por, cila është arsyeja?Gjatë ditë së sotme, në...

Dramë në ‘Minatori’, Trepça fiton pas dy vazhdimeve ndaj Ponte Prizrenit

Trepça ka shënuar fitore ndaj Ponte Prizrenit me shifrat 116:114 (23:31, 28:22, 24:17, 14:19, 9:9, 18:16), në kuadër të javës së 21-të të FIVE...

Prishtina triumfon në Prizren

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Bashkimit në Prizren me rezultat 88:99 (19:24, 21:25,  21:16, 28:34), në kuadër të javës së 21-të në FIVE...

Prishtina fiton në frymën e fundit ndaj Trepçës’89

Leonit Abazi ka shënuar golin e fitores për Prishtinën kundër Trepçës ’89 në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Mbrojtësi Abazi shënoi për rezultatin final 2:1...

Recent Comments