No menu items!
Ballina SUPERLIGA TRAJNERI I NJOHUR KOSOVAR: KORONAVIRUSIN E KAM KALUAR!

TRAJNERI I NJOHUR KOSOVAR: KORONAVIRUSIN E KAM KALUAR!

Federata e Futbollit të Kosovës është ende në pritje të përgjigjjes për lejen nga autoritetet për të nisur futbollin, teksa ende nuk ka ndonjë datë zyrtare.

Trajneri i mirënjohur kosovar, Afrim Tovërlani, i cili e drejton Feronikelin, në një intervistë në Radio Prishtina, ka thënë se kjo pandemi nuk është aspak e lehtë për sportistët.

“Do të jetë shumë e vështirë, në fakt ne të gjitha klubet iu kemi dhënë futbollistëve punë individuale, por kjo është e vështirë. Të ishte kaq e lehtë, këtë do ta bënin të gjithë. Futbollistët kanë humbur mjaft, sidomos fizikisht. Ata janë në pritje të vendimeve për vazhdimin e futbollit”, u shpreh Tovërlani.

“Në qoftë se nuk vazhdon edicioni aktual, do të ishte një pauzë e gjatë dhe një humbje e madhe, pasi kur do të riktheheshim në stërvitje, do të ishte e vështirë të riktheheshim në formën e duhur. Jemi të varur nga vendimet e Ministrisë dhe IKSHP-së, dhe disa klube që po insistojnë të mos vazhdojë kampioni, gjë për të cilën unë mendoj se do të ishte e padrejtë”, tregon më tej ‘Toki’.

Tutje, ish-trajneri i FC Prishtinës dhe Ferizajt ka thënë se edhe pse nuk i ka bërë analizat, e ka pasur koronavirusin, por që e ka kaluar tashmë.

“Jo, nuk ka momentalisht. Realisht po ju them, ditëve të fundit duke lexuar, ky e ka emrin grip, jo kancer, ebola apo SIDA. Personalisht, mendoj se i gjithë globi kanë rënë nga provimi sepse njerëzit në moshë e kanë pësuar. Si grip, nuk e di çfarë janë simptomat, ndoshta ky e ka kohëzgjatjen më të madhe. Personalisht, mendoj se e kam kaluar këtë grup në muajin janar edhe pse s’i kam bërë analizat sepse e di se gripat sezonal i kaloj me tri-katër ditë, por kësaj radhe zgjati më shumë”, përfundoi Tovërlani.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments