No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A DYBALA LË PAS VUAJTJET NGA KORONAVIRUSI, FILLON STËRVITJET

DYBALA LË PAS VUAJTJET NGA KORONAVIRUSI, FILLON STËRVITJET

Paulo Dybala, ylli argjentinas i Juventusit, ka lënë pas Koronavirusin pas katër testeve pozitive dhe duket se i është rikthyer jetës normale. 26 vjeçari u testua plot 6 herë për COVID-19, duke dalë 4 herë pozitiv.

Gjithsesi, pas thuajse 2 muajsh izolim, Dybala ka lënë pas gjithçka dhe tashmë, jo vetëm që është rikthyer në Torino, por dhe në fushat e blerta. Mëngjarashi argjentinas është fotografuar në fushat stërvitore të Juventusit, aty ku ka prekur për herë të parë topin.

Tifozët e “Zonjës së Vjetër” i pëlqyen shumë fotot e Dybalas, duke i thurur dhe elozhe në komente. Fotot e publikuara nga faqja zyrtare e Juventusit u shpërndanë më pas nga shumë faqe sportive.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Fitojnë Ballkani e Trepça ‘89

Ballkani dhe Trepça ’89, kanë shënuar fitore identike në ndeshjet e xhiros së 23 të Superligës së Kosovës në futboll. Skuadra e Ballkanit e...

Ish-futbollisti i Kosovës parashikon: Bledi Shkëmbi apo Bledar Devolli, humbja njërin mund ta lë pa punë

Elita e futbollit kosovar sot sjell një ndeshje jashtëzakonisht interesante dhe të fortë. Fjala është për përballjen Ballkani – Drenica e cila luhet në Suharekë...

Mesut Ozil i pafat, mbyll sezonin pas dëmtimit të rëndë në gju

Mesut Ozil u largua nga Arsenali në janar dhe iu bashkua skuadrës së Fenerbahce, me dëshirën për të fituar titullin kampion në Turqi. Gjithsesi...

Recent Comments