No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR UEFA MBRON FFK-në; S’KA PARA SHTESË PËR KLUBET NGA FONDI I SAJ!

UEFA MBRON FFK-në; S’KA PARA SHTESË PËR KLUBET NGA FONDI I SAJ!

Federata e Futbollit e Kosovës e ka publikuar sot shkresën e UEFA-s, në të cilën kjo e fundit e ka e ka sqaruar situatën e fondeve të saj për federatat anëtare nëpërmjet programit HatTrick, duke u dhënë fund spekulimeve në media dhe rrjete sociale të disa personave nga klubet e futbollit në Kosovë, të cilët pretendonin për fonde nga UEFA, duke e keqinterpretuar Raportin Financiar të UEFA-s 2018/2019. Në fakt, trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ditë më parë në një shkrim në Facebook, por edhe disa prej drejtuesve të klubeve tjera që tash e sa kohë janë bërë opozitë e FFK-së, kanë kërkuar që FFK t’i japë klubeve para nga fondi i UEFA-s, pasi sipas tyre ato i takojnë me programin e solidaritetit, duke u thirrur në një pasqyrë të Raportit Financiar të UEFA-s. Megjithatë, në shkresën e UEFA-s nga Thierry Favre shpjegohet se qartë se klubet e kanë keqinterpretuar pasqyrën financiare dhe nuk i takojnë mjete shtesë përveç atyre që kanë pranuar nga federata.

Më poshtë është shkresa e UEFA-s:

Më poshtë është pasqyra e Raportit Finaciar të UEFA-s 2018/2019, e cila u keqinterpretua nga disa persona të klubeve në Kosovë:

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Klopp do të largohet nga Liverpool, kjo është oferta që e josh!

Kohës së Jurgen Klopp në krye të Liverpoolit duket se po i vjen fundi. Kjo është ajo që bëjnë me dije mediat angleze, sipas...

Superliga vazhdon sot me dy ndeshje, derbi zhvillohet në Podujevë

Sot do të zhvillohen dy ndeshjet e radhës në kuadër të javës së 22-të në Superligën e Kosovës në futboll. Kampioni në fuqi, Drita, pritet...

Bayern blindon talentin, arrin akordin për rinovimin e kontratës

Para pak ditësh Gjermania mundi të bindë Jamal Musiala të bashkohet me kombëtaren e “Panzerave” dhe jo të Anglisë. Mbrëmjen e djeshme ka pasur...

A i paska FFK-ja dy Agim Adema? Derisa presidenti po zhvillon takime në Gjermani, kush është Agimi tjetër që po “rrahet” korridoreve të FFK-së?

Dikush po rrenë, po rrenë aq dobët e aq paskrupullt, saqë demantohet tepër lehtë, tepër thjeshtë, por, cila është arsyeja?Gjatë ditë së sotme, në...

Recent Comments