No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A KAOS NË SERIE A; PROBLEME ME PAGAT E FUTBOLLISTËVE

KAOS NË SERIE A; PROBLEME ME PAGAT E FUTBOLLISTËVE

Italia në kaos në çdo aspekt. Klubet e futbollit, ato të elitës, nuk i paguajnë futbollistët prej muajit janar. Kështu raporton “La Repubblica”, që bën me dije se janë 6 klube të Serie A që nuk kanë derdhur asnjë qindarkë në llogaritë e lojtarëve të tyre që prej muajit janar.

Klubet po shfrytëzojnë ligjet, pasi për tremujorin janar-shkurt-mars, ato mund të kontrollohen vetëm në muajin qershor dhe kështu lojtarët nuk po paguhen. Mbetet të shihet se di do të zgjidhet, por kjo duket absurde, pasi një pjesë e mirë e futbollistëve kanë pranuar të heqin dorë nga dy paga, ose edhe nga katër, nëse kampionati nuk rifillon.

Pavarësisht kësaj, ka klube që nuk po tregohen korrekte dhe presidentët e tyre po e ndjejnë krizën e pandemisë dhe po shfrytëzojnë hapësirat ligjore për të shtyrë pagesat.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ja kush janë 10 futbollistët më të shtrenjtë në botë

“KPMG Football Benchmark” ka përpiluar listën e 10 futbollistëve më të shtrenjtë në botë, duke përjashtuar sulmuesin norvegjez të Borussia Dortmund, Haaland, çmimi i...

Telashe të mëdha për Boateng; po hetohet se dhunoi ish-të dashurën, e cila u vetëvra më pas

Jerome Boateng po hetohet nga Prokuroria Publike e Mynihut për plagosje të Kasia Lenhardt, ish-të dashurës së tij, e cila bëri vetëvrasje dy javë...

Kosova mund të ketë telashe për shkak të Covidit në ndeshjet e marsit

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll muajin e ardhshëm nis një cikël tjetër kualifikues, atë të Botërorit “Katari 2022”. Do të grumbullohet më 22 mars,...

Muri i Atalantas bie pas 85 minutash, feston Reali

Fitore në frymën e fundit! Real Madrid gjen golin që ndoshta është tepër i rëndësishëm për fatin e kësaj përballje me eliminim direkt, duke...

Recent Comments