No menu items!
Ballina SUPERLIGA HAXHIMUSA: NUMRI I TË INFEKTUARËVE PO BIE, KAMPIONATI TË RIFILLOJË

HAXHIMUSA: NUMRI I TË INFEKTUARËVE PO BIE, KAMPIONATI TË RIFILLOJË

Kanë 2 muaj që nuk kanë mundur të stërvitin me shokë dhe kjo sigurisht që ka shkaktuar bukur mall tek lojtarët.

Futbolli jo vetëm në Kosovë por në gjithë botën është izoluar tash e dy muaj, derisa futbollistët janë dërguar në shtëpi për t’u stërvitur në mënyrë individuale në kushte shtëpiake.

Kjo nuk po duket zgjidhje e mirë, pasi ata mendojnë se ka ardhur koha t’i jepet fund kësaj situate dhe klubet të kthehen në arenat sportive.

Futbollisti ferizajas i Dritës, Betim Haxhimusa mendon se e keqja ka kaluar dhe pasi kohëve të fundit po kemi shumë pak raste të te prekurve me Covid-19, atëherë, stërvitjet edhe mund të nisin.

“Unë po shpresoj që t’i fillojmë stërvitjet pasi dhe numri i infektuarve po bie”, ka thënë Haxhimusa i cili e pranon se kjo situatë ka nisur të bëhet e paduruar.

“Besoj se të gjithëve po na mungon futbolli dhe çdo gjë tjetër me shpresë se shpejt do t’i kthehemi normalitetit. Unë mendoj që gradualisht me filluar në grupe të vogla stërvitjet ndërsa kampionati në fund të muajit”, vlerësoi mesfushori i skuadrës së Dritës e cila sivjet është në kërkim të titullit të kampionit, bashke me Ballkanin, Gjilanin e Prishtinën.

Por çfarë ndikimi ka pasur kjo pauze dhe sa kohë iu duhen atyre për ta kthyer formën që kishin para 13 marsit?

“Unë personalisht çdo ditë kam stërvtiur individualisht në shtëpi dhe nuk besoj që jam i papërgatitur”, ka përfunduar Betim Haxhimusa.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Mbrëmje ferri për Napolin e Amir Rrahmanin, eliminohen nga Europa League

Napoli i ka dhënë fund aventurës në Ligën e Europës pasi janë eliminuar nga Granada me rezultat të përgjithshëm 2:3.

Ajo që ndodhi në Bullgari ishte e turpshme, boksieres kosovare i vidhet fitorja

Boksierja kosovare Donjeta Sadiku, ka mbetur sot pa medalje në turneun ndërkombëtar “Strandja” që u mbajt në Sofje të Bullgarisë.

Tovërlani nuk dëshiron t’i komentojë rezultatet e “Niklit”: Zyrtarët e klubit e dinë më mirë se çka po ndodh

Feronikeli sot ka pësuar një humbje të rëndë duke u mposhtur në fushën e vetë nga rivali lokal Drenica me rezultat 1:3.

Duro ankohet sërish në referim

Drenica ka triumfuar në derbin drenicak ndaj Feronikelit me rezultat 1:3. Kreshnik Uka realizoi dy gola për mysafirët, kurse Frashëri shënoi një tjetër për...

Recent Comments