No menu items!
Ballina SUPERLIGA EDHE LLAPI KA PËRFITUAR NGA 170 EURO PËR LOJTARË NGA QEVERIA

EDHE LLAPI KA PËRFITUAR NGA 170 EURO PËR LOJTARË NGA QEVERIA

Përhapja e koronavirusit në vendin tonë shkaktoi krizë të madhe financiare të shumica e klubeve kosovare.

Skuadrat kanë hasur në probleme të mëdha për të siguruar pagat e futbollistëve në këta dy muaj mjaftë të vështirë për të gjithë.

Klubi i Llapit ka paguar lojtarët me 50% ulje pagash për muajin mars, ndërsa ka arritur të përfitoj edhe nga dy fonde.

Fillimisht llapjanët kanë marrë nga 350 euro për secilin futbollist nga pakoja e ndihmës emergjente e FFK-së, ndërsa ditë me vonë kanë përfituar edhe nga pakoja emergjente e Qeverisë nga 170 euro për person.

Kjo ndihmë e shtetit ka ardhur për ato biznese që edhe gjatë kësaj kohe kanë paguar punëtoret.

Lajmin për Gazetën inFokus e ka konfirmuar trajneri i skuadrës se Llapit, Tahir Batatina.

“Klubi i Llapit është i regjistruar si Shoqëri më Përgjegjësi të Kufizuara (SH.P.K) dhe çdo herë kemi paguar të gjitha obligimet ndaj shtetit dhe si pasoj e kësaj kemi arritur të përfitojmë nga pakoja emergjente e Qeverisë nga 170 euro për person”, ka deklaruar Tahir Batatina.

350 euro nga FFK-ja dhe 170 euro nga Qeveria i bije që klubi i Llapit ka përfituar për se cilin lojtarë nga 520 euro nga të dy fondet.

Llapi është ndër klubet e pakta që ka përfituar nga të dy fondet emergjente si dhe ka paguar lojtarët më 50% ulje pagash.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments