No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR CASSANO: BALOTELLI ËSHTË KALAMA!

CASSANO: BALOTELLI ËSHTË KALAMA!

Deklarata e Giorgio Chiellinit krijojë shumë polemika në Itali ditën e djeshme. Mbrojtësi Italian, ndau me fansat, mendimin aspak pozitiv që kishte për 2 futbollistë, Mario Balotellin dhe Felipe Melon. Në lidhje me këtë temë ka reaguar edhe sulmuesi Antonio Cassano, i cili në një lidhje LIVE në “Instagram” me Bobo Vierin, u shpreh:

“Unë nuk e njoh Felipe Melon, unë njoh Marion, sepse kam luajtur disa herë në Kombëtare. Ai është një kalama, një djalë i mirë, por nuk e di se për çfarë e ka pasur fjalën Chiellinin. Unë kam shumë respekt për Giorgion, i cili është për t’u vrarë në fushën e lojës, por jashtë saj është ndër djemtë më inteligjentë dhe më të zgjuar që kam njohur. E njeh mjaft mirë futbollin. Nuk e cila cila është aryseja e Chiellini që bërë atë deklaratë”, u shpreh Cassano.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Statovci: Nuk e di çfarë kërkojnë klubet pa stadiume në Superligë!

Ish-futbollisti i njohur kosovar, Faruk Statovci, tani në rolin e analistit ka kritikuar klubet e vogla, e sidomos ato që nuk kanë...

Munishi jep vlerësimin e tij për rastin diskutabil te Prishtina-Llapi

Ismet Munishi ka folur për rastin diskutabil në ndeshjen Prishtina – Llapi. Llapjanët janë ankuar në një penallti të...

Boshnjaku: Rezultatet na mundësojnë të luftojmë për dy trofetë

Me fitoren e Dritës ndaj Feronikelit të dielën (sot) ka përfunduar edhe java e 23-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Përballja e Valon Berishës me përfaqësuesen e shtetit ku u lind dhe nga i cili u dëbua

Kosova është përballur me Suedinë në janar të vitit të kaluar. Por, si Kosova ashtu edhe Suedia luajtën me ekipet B. Ndeshjen miqësore që...

Recent Comments