No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR WENGER TREGON PASUESIN E RONALDOS DHE MESSIT

WENGER TREGON PASUESIN E RONALDOS DHE MESSIT

Arsene Wenger nuk i ka kursyer lëvdatat për talentin e PSG-së, Kylian Mbappe.

Sipas ish-trajnerit të Arsenalit, Mbappe do të jetë zëvendësuesi ideal i Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos.

“Lionel Messi…ne nuk kemi parë ndonjë lojtar të atij lloji që mund të jetë kreativ në secilën situatë të vështirë”, ka thënë Wenger.

“Messi dhe Ronaldo janë në fund të karrierës. Tani kemi të bëjmë me gjeneratën e re dhe mund të jetë franceze. Për momentin, lideri mund të jetë Mbappe. Sigurisht, nuk duhet të harrojmë as Neymarin”, përfundoi Wenger.

Kylian Mbappe kohët e fundit po lidhet me një kalim të mundshëm te Real Madrid.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Kapiteni besnik i Trepçës ‘89, “Muli” synon daljen në Evropë

Trepça ‘89 është ndër skuadrat me rezultatet më të mira në stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll. Fitorja 2:1 të premten kundër...

Recent Comments