No menu items!
Ballina SUPERLIGA TRAJNERI VUSHTRRIAS ME DY QËNDRIME TË KUNDËRTA BRENDA DITËS PËR RIFILLIMIN E...

TRAJNERI VUSHTRRIAS ME DY QËNDRIME TË KUNDËRTA BRENDA DITËS PËR RIFILLIMIN E KAMPIONATIT

Të fillohet apo mos të fillohet kampionati. Kjo është çështja në të cilën është përfshirë komuniteti sportiv i futbollit në vend gjatë ditëve të fundit.

Federata e Futbollit e Kosovës e ka dërguar zyrtarisht shkresën në Ministrinë e Shëndetësisë për të marrë leje për rinisjen e kampionatit, ndërkohë këta të fundit kanë kërkuar rekomandime dhe udhëzime shtesë nga Instituti i Shëndetësisë Publike në Kosovë për të dalë me një vendim zyrtar.

Deri në marrjen e këtij vendimit, opinione të ndryshme po qarkullojnë në lidhje me këtë çështje.

Tekniku vushtrrias, Bekim Shotani, gjatë një interviste të dhënë për Gazetën “Zëri” deklaroi se kampionati duhet të luhet dhe duhet të përfundojë në formë të rregullt.

Madje, ai ka kërkuar nga shtëpia më e madhe e futbollit në vend FFK që të gjejë edhe alternativa të tjera vetëm e vetëm për ta përfunduar kampionatin.

“Mendimi im është që FFK nëse kampionati nuk ka mundësi të fillojë me kohë, atëherë ta kërkojë planin B që do të thotë të luhet “Play off” 6 ekipe dhe “Play aut” me 6 ekipe me gjithsej 5 ndeshje. Megjithatë, unë besoj shumë se gara do të luhet e rregullt”, deklaroi ndër të tjerash ish-trajneri i disa skuadrave në vend.

Por, së fundmi ai ka befasuar me një publikim në llogarinë e tij zyrtare. Ai ka thënë që ata që po e presin kampionatin po shohin ëndrra me sy hapur.

Madje, ai i ka dhënë epitetin kampion për tri vitet e ardhshme klubit në të cilin ishte trajner edicionin e shkuar për disa xhiro.

Publikimi i fundit i trajnerit Bekim Shotani në llogarinë e tij

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Gazetari spanjoll zbulon detajin që e çon Messin te PSG

Shumë fjalë rreth Leo Messit. Ylli i Barcelonës del lojtar i lirë më 30 qershor dhe shanset që të qëndrojë në La Liga herë...

Pirlo: Interi vetëm pikë ka më shumë se Juventusi! Spezia? Ishim të lodhur

Juventusi fitoi dje kundër Spezia me rezultatin 3-0 dhe në pamje të parë mund të duket një fitore e lehtë, por nuk...

Flet Aro Muriq: Nuk jam ndjerë mirë për 11 golat e pësuar, është mirë të mësoj disa gjëra

Pas një kohe me skuadra që nuk i ofronin minutazh të rregullt, Arijanet Muriq e ka gjetur veten te skuadra elitare holandeze, Willem II. Portieri...

Ahmeti flet për përballjen e nxehtë me Prishtinën: Edhe një pikë nuk është keq!

Stinori pranverorë në Superligën e Kosovës në futboll po duket shumë më i nxehtë sesa është parashikuar. Lufta si për titull ashtu edhe për ekzistencë...

Recent Comments