No menu items!
Ballina SUPERLIGA "SHPËRTHEN" DALLKU; SA CIRKUZI PO FLET PËR FUTBOLL!

“SHPËRTHEN” DALLKU; SA CIRKUZI PO FLET PËR FUTBOLL!

Futbolli kosovar po vazhdon të jetë i pezulluar si shkak i pandemisë së koronavirusit që nga 13 marsi.

Ky pezullim mund të zgjatë edhe disa javë, por FFK po shpreson që stërvitjet të nisin me 10 maj, gjë që pritet të jetë e pamundur, shkruan Olle.

E gjitha kjo pasi mungon një vendim i IKSHP-së, në mënyrë që të fitohet leja e zhvillimit të përgatitjeve në terrenet sportive.

Kurse, gjatë kësaj kohe mjaft shumë po diskutohet edhe anulimi i tërësishëm i kampionatit, por enigma mbetet çështja e fatit të kampionatit.

Për këtë çështje ka reaguar edhe trajneri i Prishtinës, Armend Dallku i cili me anë të një postimi në rrjetet sociale është tallur me të gjitha ata që po komentojnë fatin e kampionatit.

Më poshtë postimi i tij i bërë disa minuta më parë:

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bledar Devolli tregon kush është trajneri më i mirë në Kosovë

Sot u zhvilluan dy ndeshje të xhiros së 22-të të Superligës së Kosovës në futboll. Ballkani u mposht minimalisht në derbin e javës nga Llapi...

Munishi tregon si e mposhti Llapi ish-skuadrën e tij Ballkanin

Xhiro e 22-të e Superligës së Kosovës sot na solli dy ndeshje të cilat ndikuan në ndryshimin e renditjes tabelare, duke e...

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Recent Comments