No menu items!
Ballina SUPERLIGA MANAJ: NËSE NUK RIFILLON KAMPIONATI FFK DUHET TË VEPROJ KËSISOJ!

MANAJ: NËSE NUK RIFILLON KAMPIONATI FFK DUHET TË VEPROJ KËSISOJ!

Federata e Futbollit e Kosovës është duke u përgatitur për të rifilluar kampionatin.

FFK ka parashikuar që klubet me 10 maj të rinisin stërvitjet, ndërsa me 23 dhe 24 maj të zhvillohen ndeshjet gjysmëfinale të Kupës, kurse me 30 maj të rifilloj kampionati.

Edhe pse federata ka gati këtë plan, IKSHP akoma nuk ka dhënë dritën e gjelbërt për rikthimin e futbollit në vendin tonë.

Njëri nder sulmuesit më të mirë në Superligë, Arban Manaj i Trepçës’ 89 ka folur për situatën e krijuar së fundmi në futbollin kosovar.

Manja ka thënë se nëse IKSHP nuk jep leje dhe nuk ka kushte për tu vazhduar kampionati atëherë duhet të veprohet sikurse në Belgjikë, ku e kanë përfunduar kampionatin duke e shpallur kampion vendin e parë, ndërsa nuk kanë larguar nga liga asnjë skuadër.

“Nëse IKSHP nuk jep dirën e gjelbërt për vazhdimin e kampionatit dhe Superliga nuk ka kushte për të vazhduar atëherë mendoj që duhet të veprohet siç ka vepruar Belgjika, pra të shpallet kampion vendi i parë dhe asnjë ekip të mos bije nga liga”, deklaroi Manaj.

Sulmuesi klinas ka deklaruar se do të ishte absurde dhe e padrejtë nëse Trepça ’89 do të bije nga liga në këto rrethana.

“Do të ishte absurde dhe shumë e padrejtë nëse Trepça’ 89 bije nga liga në këto rrethana, pasi vetëm në gjiron e fundit kemi rënë në zonën e rrezikshme”, përfundoj Arb Manaj./inFokus/

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Fitojnë Ballkani e Trepça ‘89

Ballkani dhe Trepça ’89, kanë shënuar fitore identike në ndeshjet e xhiros së 23 të Superligës së Kosovës në futboll. Skuadra e Ballkanit e...

Ish-futbollisti i Kosovës parashikon: Bledi Shkëmbi apo Bledar Devolli, humbja njërin mund ta lë pa punë

Elita e futbollit kosovar sot sjell një ndeshje jashtëzakonisht interesante dhe të fortë. Fjala është për përballjen Ballkani – Drenica e cila luhet në Suharekë...

Mesut Ozil i pafat, mbyll sezonin pas dëmtimit të rëndë në gju

Mesut Ozil u largua nga Arsenali në janar dhe iu bashkua skuadrës së Fenerbahce, me dëshirën për të fituar titullin kampion në Turqi. Gjithsesi...

Recent Comments