No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A KIEZA: NUK KAM FRIKË, DUA TA PËRFUNDOJË KAMPIONATIN NË FUSHË!

KIEZA: NUK KAM FRIKË, DUA TA PËRFUNDOJË KAMPIONATIN NË FUSHË!

Për fat të keq, një nga ekipet që ka më shumë lojtarë  të infektuar me Covid-19, është Fiorentina. Klubi viol pak ditë më parë njoftoi se 6 antarë të skuadrës mes tyre tre futbollitë kishin rezultuar pozitiv me koronavirus.

Mirëpo, Frederiko Kiezan nuk e tremb ky fakt dhe ylli i kësaj skuadre është i gatshëm të nisë kampionatin dhe shprehet se nuk ka frikë.

“Ky i imi është një mesazh pozitiv. Kemi mjekë të zotë, të cilët janë heronjtë e momentit. Po bëjnë një punë të jashtëzakonshme dhe dua vërtet t’i falenderoj. Nuk duhet të kemi frikë. Unë nuk kam, kam vetëm dëshirë për të përfunduar kampionatin, të rikthehemi te ndeshjet. Kemi një sezon për të përmbyllur, ne kemi detyrën për të siguruar mbijetesën”, u shpreh Kieza.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

“Humba zërin dhe kujtesën, ishte e tmerrshme”;  Ferguson tregon frikën nga hemorragjia në tru

Legjenda e Manchester United, Sir Alex Ferguson, ka pranuar frikën se nuk do të mund të fliste përsëri, pasi pësoi një hemorragji në tru. Trajneri...

Laporta flet pas rizgjedhjes si president: Shkojmë në Paris për përmbysjen

I lumtur, rrezatues dhe i kënaqur, shumë i kënaqur. Kjo është mënyra se si Joan Laporta, presidenti i ri i Barcelonës, ​​u prezantua para...

Rexha: Shpresoj ta kemi kaluar krizën

Sulmuesi i Dritës, Kastriot Rexha ka thënë se synimi i tyre i radhës është triumfi në ndeshjen derbi kundër Gjilanit. Ndeshja derbi në mes...

Agim Ademi nuk e përjashton mundësinë për një tjetër mandat në krye të FFK-së

Agim Ademi nuk e përjashton mundësinë që të kandidojë edhe për një mandat në krye të FFK-së. Ademi ka...

Recent Comments