No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR JA KUR VENDOS IKSHPK PËR FUTBOLLIN!

JA KUR VENDOS IKSHPK PËR FUTBOLLIN!

Ministria e Shëndetësisë ka paralajmëruar që aktivitetet sportive dhe kulturore në Kosovë do të rikthehen në fazën e tretë të lehtësimit të masave nga koronavirusi, pra me 1 qershor.

Por, kjo datë e rikthimit të futbollit nuk po i përshtatet Federatës së Futbollit të Kosovës për arsye se UEFA ka dhënë 20 korrikun si datë të fundit të përfundimit të kampionatit.

FFK ka bërë planin e saj për vazhdimin e Superligës, duke kërkuar që skuadrat të rikthehen në stërvitje me 10 maj, ndërsa me 23 dhe 24 maj të zhvillohen gjysmëfinalet e Kupës dhe me 30 maj të rifillon kampionati.

Madje federata ka bërë kërkesë në Ministrinë e Shëndetësisë për këtë plan, por ministria ka deklaruar se IKSHP do të vendos se a do të pranohet kërkesa e FFK-së që futbolli të rikthehet para 1 qershorit. inFokus nga burime brenda federatës ka marrë vesh që IKSHP të martën do ta jep vendimin final se a do të rinisë kampionati sipas planit të FFK-së apo sipas vendimeve të Ministrisë së Shëndetësisë.

Duke parë që numri i të infektuarve më Covid-19 ka rënë dukshme ka shpresë që Superliga e Kosovës të përfundoj në fushën e lojës, por gjithçka do të varët nga vendim që do ta nxjerr IKSHP-ja.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Kuvendi i Punës i FFK-së më 8 prill

Komiteti Ekzekutiv i FFK-së ka mbajtur mbledhjen e radhës, nën drejtimin e presidentit Agim Ademi. Në këtë takim është vendosur që Kuvendi...

Klopp e Solskjaer njëzëri: Nuk i lëmë futbollistët t’i bashkohen Kombëtareve

Një problem serioz në horizont për trajnerët e Premier League-s. Nga data 22 deri më 31 mars, do të ndërpriten të gjitha...

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Recent Comments