No menu items!
Ballina SPORTE TJERA DRITON KUKA ZBULON DHURATËN PËR DITËLINDJEN E MAJLINDËS,JA SI E VLERËSON!

DRITON KUKA ZBULON DHURATËN PËR DITËLINDJEN E MAJLINDËS,JA SI E VLERËSON!

Xhudistja më e mirë shqiptare si dhe botërore, Majlinda Kelmendi sot feston ditëlindjen e 29-të.

Mbretresha e xhudos është e lindur në qytetin e Pejës, ndërsa mbi supet e saj ka një numër të madh të medaljeve të fituara përfshirë edhe atë olimpike në vitin 2016 në Rio de Janeiro, shkruan Olle.

Pak minuta më parë, trajneri i Majlindës, Driton Kuka ka publikuar pamje nga festa e ditëlindjes së saj.

“Historia e numrit të Malindës. E kaltërt, të gjitha kompeticionet. E kuqe, kampione e botës. E arit, kampione olimpike”, ka shkruar Kuka në llogarinë e tij në Facebook, e që duket se ishte dhurata e tij kushtuar në rastin e 29-të vjetorit të lindjes së mbretreshës së xhudos mbarë-botërore.

Kuka edhe më parë gjatë ditës e kishte quajtur Kelmendin si kryevepra e punës së tij.

“Urime ditëlindja. Majlinda. Majlinda’s birthday. Njeriu në jetë lind dhe jeton për të krijuar! Për të lan gjurmë për veten, familjen,kombin … Kryevepra e punës time – Majlinda”, ka shkruar Kuka në llogarinë e tij në Facebook.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ademi e Salihu takojnë trajnerin gjerman

Presidenti Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu kanë zhvilluar sot takim me përzgjedhësin e Kombëtares U21, Michael Nees. Gjatë këtij takimi u...

Ndërron jetë legjenda e futbollit kroat

Ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare legjenda e futbollit kroat, Zlatko Kranjçar- “Cico” Kranjëar ka ndërruar jetë në mëngjesin e sotëm në spitalin e Merkurit,...

E thotë agjenti i lojtarit; Mendy është Mbappe i mbrojtjes

Mbrojtësi i Real Madrid, Ferland Mendy, ishte heroi i madrilenëve në duelin kundër Atalantës në Champions League. Francezi shënoi golin e fitores në Bergamo...

Pioli: Milani nuk hidhet poshtë për dy ndeshje

Milani fitoi kundër Romës dhe tani numëron 8 pikë më shumë se verdhekuqtë. Synimi është që në fund të sezonit kuqezinjtë të jenë në...

Recent Comments