No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR PRESIDENTI I FFK-SË "PUSHTON" MEDIAT E HUAJA

PRESIDENTI I FFK-SË “PUSHTON” MEDIAT E HUAJA

E ardhmja për Vedat Muriqin dhe Milot Rashicën, dy yjet e Kosovës duket mjaft e ‘nxehtë’.

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, ditë më parë deklaroi në Syri Tv se dy yjet kosovarë janë shumë të kërkuar nga super-klube.

“Ka shumë kërkesa për lojtarët tanë. Rashica kërkohet nga Liverpooli, por dhe Leipzig e do me patjetër. Kam besim sepse Altin Lala do e këshillojë si duhet”.

“Muriqin e kërkon me ngulm Tottenhami, por dhe disa skuadra në Itali. Zhegrova është një tjetër emër i nxehtë, pasi e duan disa skuadra në Francë, së fundmi ka dhe një ekip në La Liga”, u shpreh ditë më parë Ademi.

E, këto deklarata të numrit një të FFK’së bënë bujë të madhe në mediat botërore, të cilat raportuan për interesimin e klubeve karshi lojtarëve kosovarë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Lajm i mirë për tifozët e Kosovës, Rashica po kthehet në formë

Me një lëvizje mjeshtërore kaloi një mbrojtës. E kaloi edhe mbrojtësin e dytë, duke shfrytëzuar potencialin e madh teknik. Pasoi një gjuajtje e bukur,...

Cassano paralajmëron Interin: Do të ishte një katastrofë e vërtetë

Antonio Cassano, ish-sulmuesi i Inter-it, Milan-it dhe Roma-s, ka folur në kanalin Youtube të gazetarit Stefano Borghi. Ish-futbollisti ka folur në lidhje me luftën për...

Paraqitje e shkëlqyeshme e Rashicës, Werderi triumfon me përmbysje

Werder Bremen ka arritur të fitojë me përmbysje ndaj Eintracht Frankfurtit me rezultat 2:1, duke i arkëtuar tri pikë tejet të rëndësishme. Milot Rashica “eklipsoi”...

Revolucion te Marseille! Prezantohen trajneri dhe presidenti i ri

Olimpique Marseille po përjeton një revolucion të vërtetë në klub, pasi ka ndryshuar trajner dhe president. Klubi francez ka bërë një komunikatë zyrtare, ku...

Recent Comments