No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA LA LIGA 5 RASTE ME COVID-19 NË LA LIGA, VIHET NË DYSHIM RINISJA E...

5 RASTE ME COVID-19 NË LA LIGA, VIHET NË DYSHIM RINISJA E KAMPIONATIT

Jo vetëm në Itali por edhe në Spanjë ekziston frika që ky sezon futbollistik të mos rinisë më, kjo për vetë faktin pasi 5 lojtarë të La Ligas kanë rezultuar pozitivë me koronavirus. Situata është bërë akoma më kaotike, sidomos pas lajmit të raportuar nga RAC 1. Testet janë kryer për të gjithë futbollistët, trajnerët dhe punonjësit sportivë nga të gjitha skuadrat. La Liga është duke pritur të gjitha rezultatet para se të marrë një vendim final për fatin e ligës.

Barcelona dje ka dorëzuar të gjitha testet e bëra të cilat kanë rezultuar të jenë negative. Për këtë, skuadra katalanase do të rikthehet në stërvitje sot pas dy muajsh. Në orët në vazhdim pritet të mësohen emrat e futbollistëve që kanë dalë pozitivë me COVID-19 dhe skuadrat me të cilat ata luajnë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments