No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR VILLAS-BOAS I PRERË: NUK RIKTHEHEM NË ANGLI!

VILLAS-BOAS I PRERË: NUK RIKTHEHEM NË ANGLI!

Andre Villas-Boas po përflitet si alternativë për të marrë drejtimin e Newcastle United sezonin e ardhshëm, pasi qymyrxhinjtë do të kalojnë në pronësinë e princit të Arabisë Saudite Bin Salman dhe kanë një projekt ambicioz për të ardhmen duke filluar që nga stoli. 

Gjithsesi Villas-Boas nuk i ka harruar eksperiencat negative që pati në Premier League me dy skuadrat londineze Chelsea dhe Tottenham dhe aktualisht ndihet mirë te Marseille dhe as që e çon nëpër mend rikthimin në ishull. Marseille e mbylli kampionatin francez që u ndërpre përfundimisht përpara disa ditësh duke dhënë edhe verdiktet finale, në vendin e dytë dhe sezonin e ardhshëm do të luaj% në Champions League.

“Jam shumë i lumtur te Marseille dhe nuk më interesojnë klubet e tjera”, tha fillimisht Villas-Boas kur u pyet për një kalim të tij të mundshëm te Newcastle.

“Nëse agjenti im më merr në telefon dhe më thotë të rikthehem në Premier League, do e refuzoj menjëherë. Nuk dua të rikthehem në Angli, jam i lumtur te Marseille dhe dua të drejtoj në Champions League me këtë skuadër”, tha tekniku portugez.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ademi e Salihu takojnë trajnerin gjerman

Presidenti Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu kanë zhvilluar sot takim me përzgjedhësin e Kombëtares U21, Michael Nees. Gjatë këtij takimi u...

Ndërron jetë legjenda e futbollit kroat

Ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare legjenda e futbollit kroat, Zlatko Kranjçar- “Cico” Kranjëar ka ndërruar jetë në mëngjesin e sotëm në spitalin e Merkurit,...

E thotë agjenti i lojtarit; Mendy është Mbappe i mbrojtjes

Mbrojtësi i Real Madrid, Ferland Mendy, ishte heroi i madrilenëve në duelin kundër Atalantës në Champions League. Francezi shënoi golin e fitores në Bergamo...

Pioli: Milani nuk hidhet poshtë për dy ndeshje

Milani fitoi kundër Romës dhe tani numëron 8 pikë më shumë se verdhekuqtë. Synimi është që në fund të sezonit kuqezinjtë të jenë në...

Recent Comments