No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR TALENTI KOSOVAR NËNSHKRUAN KONTRATË ME KLUBIN E NJOHUR AUSTRIAK

TALENTI KOSOVAR NËNSHKRUAN KONTRATË ME KLUBIN E NJOHUR AUSTRIAK

Futbollisti kosovar Dardan Shabanhaxhaj është bërë me kontratë të re te skuadra e njohur nga Bundesliga e Austrisë, Sturm Graz.

19 vjeçari ka nënshkruar kontratë me këtë skuadër deri në vitin 2023, shkruan Olle.

Shabanhaxhaj luan në pozitën e mesfushorit qëndror, ndërsa mbulon edhe pozitat e dy kahëve.

Aktualisht futbollisti ka shtetësi të dyfishtë, atë kosovare dhe austriake.

Ndërsa më parë futbollisti në fjalë ka luajtu dy ndeshje në kombëtaren e Kosovës U-17.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

LeBron i kundërpërgjigjet ashpër suedezit të Milanit, “hap zjarr” ndaj Ibrës

LeBron James ka kundërshtuar pretendimin e Zlatan Ibrahimovic se sportistë si ai duhet ta mbajnë larg politikën. Sulmuesi i Milanit e thumboi ikonën e...

Lajm i mirë për tifozët e Kosovës, Rashica po kthehet në formë

Me një lëvizje mjeshtërore kaloi një mbrojtës. E kaloi edhe mbrojtësin e dytë, duke shfrytëzuar potencialin e madh teknik. Pasoi një gjuajtje e bukur,...

Cassano paralajmëron Interin: Do të ishte një katastrofë e vërtetë

Antonio Cassano, ish-sulmuesi i Inter-it, Milan-it dhe Roma-s, ka folur në kanalin Youtube të gazetarit Stefano Borghi. Ish-futbollisti ka folur në lidhje me luftën për...

Paraqitje e shkëlqyeshme e Rashicës, Werderi triumfon me përmbysje

Werder Bremen ka arritur të fitojë me përmbysje ndaj Eintracht Frankfurtit me rezultat 2:1, duke i arkëtuar tri pikë tejet të rëndësishme. Milot Rashica “eklipsoi”...

Recent Comments