No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A RRAHMANI: PO I KTHEHEMI NORMALITETIT

RRAHMANI: PO I KTHEHEMI NORMALITETIT

Futbollisti kosovar i shpreh emocionet e tij pas rikthimit në stërvitje me ekipin e Veronës. Ai synon ta dërgojë ekipin aktual në garat evropiane para se të largohet në drejtim të Napolit

Amir Rrahmani ndihet mjaft i lumtur që futbollistit po i rikthehet normaliteti.

Klubet italiane kanë nisur t’ju kthehen stërvitjeve këtë javë.

Njëjtë veproi edhe Verona, ku po luan me sukses qendërmbrojtësi kosovar.

Rrahmani i ka shprehur emocionet e tij pas rikthimit në stërvitje me ekipin pas dy muajsh pauze, shkaku i pandemisë koronavirus.

“Kemi nisur të stërvitim, më ka munguar shumë ekipi. Nga dje kemi rinisur në njëfarë mënyre ta shijojmë jetën tonë, siç ishte më parë”, ka thënë përfaqësuesi kosovar në “Instagram.

Ai ka folur edhe për ushtrimet individuale dhe në distancë që po i zhvillojnë futbollistët.

“E dimë të gjithë se ushtrimet individuale janë ndryshe krahasuar me ushtrimet në skuadër. Është e vështirë pasi mungon motivi”, ka shtuar ish-futbollisti i Dinamo Zagrebit.

Rrahmani insiston se do të mundohet ta ndihmojë Veronën që ta sigurojë një vend që çon në garat evropiane.

Ndërkohë, thotë se është i përqendruar totalisht tek ekipi nga Genova, edhe pse nga sezoni i ardhshëm do të jetë pjesë e Napolit.

Sa u përket sulmuesve më të vështirë me të cilët është përballur këtë sezon, Rrahmani i ka përmendur Ronaldon, Gervinhon dhe Bogan.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ademi e Salihu takojnë trajnerin gjerman

Presidenti Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu kanë zhvilluar sot takim me përzgjedhësin e Kombëtares U21, Michael Nees. Gjatë këtij takimi u...

Ndërron jetë legjenda e futbollit kroat

Ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare legjenda e futbollit kroat, Zlatko Kranjçar- “Cico” Kranjëar ka ndërruar jetë në mëngjesin e sotëm në spitalin e Merkurit,...

E thotë agjenti i lojtarit; Mendy është Mbappe i mbrojtjes

Mbrojtësi i Real Madrid, Ferland Mendy, ishte heroi i madrilenëve në duelin kundër Atalantës në Champions League. Francezi shënoi golin e fitores në Bergamo...

Pioli: Milani nuk hidhet poshtë për dy ndeshje

Milani fitoi kundër Romës dhe tani numëron 8 pikë më shumë se verdhekuqtë. Synimi është që në fund të sezonit kuqezinjtë të jenë në...

Recent Comments