No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A IBRA RIKTHEHET NË ITALI, 14 DITË NË KARANTINË

IBRA RIKTHEHET NË ITALI, 14 DITË NË KARANTINË

Zlatan Ibrahimovic pritet të rikthehet në Milano të shtunën dhe do të vazhdojë të qëndrojë në karantinë dy javë, para se t’i bashkohet skuadrës në stërvitje.

Ish reprezentuesi suedez fillimisht ka kërkuar një datë të saktë për rifillimin e Serie A, para se të vendos për rikthim në Itali, por tani ka pranuar të kthehet, pasi stërvitjet kanë filluar.

Milan fillon sot stërvitjet individuale, pas testimit të plotë të lojtarëve dhe stafit të tyre.

Por, 38 vjeçari Ibrahimovic, duhet të kalojë 14 ditë izolim.

La Gazzetta dello Sport raporton se Ibra do të zbarkojë në Milano mes ditës së premte dhe të shtune, dhe do të jetë i gatshëm të kthehet në stërvitje më 24 maj.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Recent Comments