No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA BILD ZBULON TRI KLUBET QË E KËRKOJNË RASHICËN

BILD ZBULON TRI KLUBET QË E KËRKOJNË RASHICËN

Milot Rashica po vazhdon të jetë një nga futbollistët më të kërkuar nga disa skuadra.

Ylli vushtrrias sipas ‘Bild’ është në planet e dëshirave të tri skuadrave që vijnë nga Gjermania e Anglia.

Skuadrat që janë në listë të ngushtë për shërbimet e 23 vjeçarit janë: Liverpool, Southamptoni dhe RB Leipzig.

Milot Rashica ka një klauzolë lirimi prej 38 milionë eurosh të vënë deri më 15 qershor, e cila mund të bie në 18 milionë euro nëse Werder Bremeni bie nga liga.

Shefi ekzekutiv i Werder Bremenit, Frank Baumann e ka konfirmuar tashmë interesimin e klubeve të mëdha për Rashicën.

“Natyrisht, ka interesime për Milotin pas paraqitjeve të tij së fundmi, por nuk kemi biseduar me asnjë klub”, kishte thënë Baumann në shkurt të këtij viti.

Ndryshe, Rashica ka qenë futbollisti kryesor i Werder Bremenit këtë edicion para se edicioni të pezullohej shkaku i koronavirusit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Mbrëmje ferri për Napolin e Amir Rrahmanin, eliminohen nga Europa League

Napoli i ka dhënë fund aventurës në Ligën e Europës pasi janë eliminuar nga Granada me rezultat të përgjithshëm 2:3.

Ajo që ndodhi në Bullgari ishte e turpshme, boksieres kosovare i vidhet fitorja

Boksierja kosovare Donjeta Sadiku, ka mbetur sot pa medalje në turneun ndërkombëtar “Strandja” që u mbajt në Sofje të Bullgarisë.

Tovërlani nuk dëshiron t’i komentojë rezultatet e “Niklit”: Zyrtarët e klubit e dinë më mirë se çka po ndodh

Feronikeli sot ka pësuar një humbje të rëndë duke u mposhtur në fushën e vetë nga rivali lokal Drenica me rezultat 1:3.

Duro ankohet sërish në referim

Drenica ka triumfuar në derbin drenicak ndaj Feronikelit me rezultat 1:3. Kreshnik Uka realizoi dy gola për mysafirët, kurse Frashëri shënoi një tjetër për...

Recent Comments