No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR TRI KLUBE NË GARË PËR SULMUESIN TURK

TRI KLUBE NË GARË PËR SULMUESIN TURK

Sulmuesi anësor i Romës, Cengiz Under, ka disa kohë që flitet se do të largohet nga kryeqyteti italian. Sipas raportimit të “Corriere dello Sport”, aventura e turkut në Seria A ka përfunduar dhe me shumë mundësi sezonin tjetër do ta shikojmë atë në Premier League.

Janë disa ekipe në garë për shërbimet e tij, ku është klubi i Everton i cili ka disa kohë që po e monitoron situatën. Por tani nuk është vetëm skuadra e Ancelotti, pasi garës i janë bashkur edhe ekipet londineze të Tottenham dhe Arsenal.

Kartoni i 22-vjeçarit vlerësohet rreth 25 milionë euro dhe Mourinho e shikon Under si një përforcim të duhur për ekipin e tij. Mediat shkruajnë se interes për të kanë shfaqur dhe ekipe si Milan, Bayern Munich apo dhe RB Leipzig. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ja kush janë 10 futbollistët më të shtrenjtë në botë

“KPMG Football Benchmark” ka përpiluar listën e 10 futbollistëve më të shtrenjtë në botë, duke përjashtuar sulmuesin norvegjez të Borussia Dortmund, Haaland, çmimi i...

Telashe të mëdha për Boateng; po hetohet se dhunoi ish-të dashurën, e cila u vetëvra më pas

Jerome Boateng po hetohet nga Prokuroria Publike e Mynihut për plagosje të Kasia Lenhardt, ish-të dashurës së tij, e cila bëri vetëvrasje dy javë...

Kosova mund të ketë telashe për shkak të Covidit në ndeshjet e marsit

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll muajin e ardhshëm nis një cikël tjetër kualifikues, atë të Botërorit “Katari 2022”. Do të grumbullohet më 22 mars,...

Muri i Atalantas bie pas 85 minutash, feston Reali

Fitore në frymën e fundit! Real Madrid gjen golin që ndoshta është tepër i rëndësishëm për fatin e kësaj përballje me eliminim direkt, duke...

Recent Comments