No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR "RONALDO MUND TË NDALEJ VETËM ME MITRALOZ"

“RONALDO MUND TË NDALEJ VETËM ME MITRALOZ”

Tifozët e Brazilit e mbajnë mend shumë mirë Aldair, i cili ishte një pikë shumë e fortë në repartin e mbrojtjes së kombëtares. 55-vjeçari kaloi 13 sezone te Roma, skuadër në të cilën mbante shiritin e kapitenit përpara Francesco Tottit.

Gjatë kohës që luante në Serie A, ai është përballur me shumë sulmues të mëdhenj, por njëri ishte i jashtëzakonshëm. E njihte mirë, pasi e kishte bashkëpatriot dhe kanë provuar të luajnë e fitojnë së bashku te Brazili.

“Ronaldo Fenomeni ishte i pakapshëm. Atë mund ta frenoje vetëm me mitraloz, përndryshe ishte e pamundur. Me Zeman luanim shumë lart, mbrojtja dilte gati në mesfushë”, deklaron Aldair për ESPN. Ish-mbrojtësi brazilian vazhdon dhe thur elozhe për Ronaldon.

“Kur ai nisej në shpejtësi, nuk kishte asnjë mënyrë për ta ndalur. Ronaldo turrej nga të gjitha anët e fushës. Sapo ngadalësonte pak vrapin dhe ti përpiqeshe ta kapje, ai rinisej përsëri edhe më shpejt. Shpërthimi dhe shpejtësia e Ronaldos, nuk ishin diçka normale”, thekson Aldair.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Recent Comments