No menu items!
Ballina SUPERLIGA PËRFUNDON TAKIMI I KLUBEVE ME FFK-NË

PËRFUNDON TAKIMI I KLUBEVE ME FFK-NË

Ka përfunduar takimi ndërmjet Federatës së Futbollit të Kosovës dhe drejtuesve të klubeve para pak çastesh.

Në këtë takim janë diskutuar shumë çështje, por nuk është marrë asnjë vendim me rëndësi.

Vazhdimi i aktiviteteve sportive mbetet në diskrecion të plotë nga Ministria e Shëndetësisë dhe kështu rrjedhimisht kampionati kosovar vazhdon të mbetet në pritje të vendimeve të institucioneve.

Në këtë takim është diskutuar gjithashtu në lidhje me shumën e parave të cilat do t’u takojnë klubeve nga fondi i emergjencës i lëshuar nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sporteve, si dhe gjithashtu është shqyrtuar mundësia që të kërkohet ndihmë edhe nga UEFA.

Në mes të tjerash klubet kanë kërkuar sqarim nëse paratë e emergjencës të lëshuara nga FFK-ja janë për klubet apo për futbollistët, pasi që disa nga klubet vetëm se i kanë zbatuar ato në paga.

Sot në takimin që ka mbajtur ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sporti, Vlora Dumoshi me krerët e federatave sportive është vendosur që t’i dërgohet një shkresë Ministrisë së Shëndetësisë për të kërkuar lejimin e aktiviteteve sportive.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Recent Comments