No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A MORATTI: MESSI OSE DYBALA PËR LAUTARON

MORATTI: MESSI OSE DYBALA PËR LAUTARON

Massimo Moratti ende e ka fiksim të shohë Leo Messi me fanellën e Interit. Ka tentuar ta bëjë realitet 10 vite më parë, por nuk ia ka dalë. Ish-presidenti i zikaltërve rikthehet të flasë sërish dhe për të “Pleshti” do ishte një mrekulli nëse kalonte tek Interi.

Nëse nuk ndodh, atëherë Moratti thekson se do të kënaqej edhe me blerjen e Paolo Dybala. “Nëse Messi vjen, atëherë do ishte diçka e mrekullueshme. Nëse do ishte e pamundur të transferohej Leo, atëherë do të më pëlqente që në vend të Lautaro të vinte Paolo Dybala”.

Së fundmi Andrea Agnelli, presidenti i Juventusit, është bërë protagonist në rrjetet sociale, duke u pajtuar me tifozët, që shprehen se nuk e duan titullin në tavolinë, pasi bardhezinjtë nuk janë si Interi, që e mori trofeun vite më parë në të njëjtën mënyrë.

Moratti ka mbajtur një qëndrim në lidhje me këtë, duke theksuar se janë dy situata të ndryshme. “Kas një ndryshim shumë të ‘vogël’. Në atë kohë u vendos për shkak të mashtrimit, kurse tani është një virus që ka paralizuar planetin”, është shprehur ish-presidenti i Inter për “Gazzetta Dello Sport”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Fitojnë Ballkani e Trepça ‘89

Ballkani dhe Trepça ’89, kanë shënuar fitore identike në ndeshjet e xhiros së 23 të Superligës së Kosovës në futboll. Skuadra e Ballkanit e...

Ish-futbollisti i Kosovës parashikon: Bledi Shkëmbi apo Bledar Devolli, humbja njërin mund ta lë pa punë

Elita e futbollit kosovar sot sjell një ndeshje jashtëzakonisht interesante dhe të fortë. Fjala është për përballjen Ballkani – Drenica e cila luhet në Suharekë...

Recent Comments