No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA MERKEL VENDOS; BUNDESLIGA RIFILLON KËTË MUAJ

MERKEL VENDOS; BUNDESLIGA RIFILLON KËTË MUAJ

Kancelaria gjermane, Angela Merkel ka dhënë dritën e gjelbër për rifillimin e Bundesligës në pjesën e dytë të këtij muaji. Vendimi është marrë në mbledhjen që Merkel po e zhvillon me 16 kryeministrat e landeve rreth masave tjera lehtësuese pas izolimit nga pandemia Covid-19.

Kancelaria ka thënë se tani i mbetet krerëve të Federatës në bashkëpunim me Bundesligën dhe klubet të vendosin datën e saktë të rifillimit të garave, derisa mediat gjermane raportojnë se 15 maji mund të jetë data kur skuadrat gjermane do të zbresin në fushë.

Bundesliga është pezulluar në mes të marsit, por tani pritet të bëhet liga e parë nga Top 5 kampionatet e Evropës që do t’i rifillojë garat.

Gjithsesi, ajo që duhet përmendur është se të gjitha ndeshjet do të luhen pa praninë e tifozëve.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Kuvendi i Punës i FFK-së më 8 prill

Komiteti Ekzekutiv i FFK-së ka mbajtur mbledhjen e radhës, nën drejtimin e presidentit Agim Ademi. Në këtë takim është vendosur që Kuvendi...

Klopp e Solskjaer njëzëri: Nuk i lëmë futbollistët t’i bashkohen Kombëtareve

Një problem serioz në horizont për trajnerët e Premier League-s. Nga data 22 deri më 31 mars, do të ndërpriten të gjitha...

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Recent Comments