No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A INTERESIM I MADH PËR MARASH KUMBULLËN

INTERESIM I MADH PËR MARASH KUMBULLËN

Marash Kumbulla vazhdon të jetë një ndër emrat më të përfolur në merkato. Mbrojtësi shqiptar do të largohet nga Hellas Verona, me klubin italian që kërkon 30 milion euro për ta lënë të lirë. Inter dhe Napoli, interesohen prej kohësh për 20-vjeçarin dhe po negociojnë për blerjen e tij.

Garës për djaloshin nga Malësia e Madhe, i është bashkuar edhe një tjetër skuadër e Serie A. La Nazione raporton se Fiorentina po pret një sinjal nga Verona, për të kuptuar nëse është e mundur të nisin negociatat në lidhje me Kumbullën.

Marrëdhëniet mes dy klubeve janë shumë të mira falë marrëveshjes së arritur për kalimin e Amrabat në Firence. Gjithsesi, Fiorentina ofron deri në 20 milion euro për kartonin e lojtarit të kombëtares shqiptare, teksa nuk përjashtohet përfshirja e ndonjë lojtari në këtë operacion. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Kapiteni besnik i Trepçës ‘89, “Muli” synon daljen në Evropë

Trepça ‘89 është ndër skuadrat me rezultatet më të mira në stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll. Fitorja 2:1 të premten kundër...

Recent Comments