No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR FFK KËRKON LEJIMIN E STËRVITJEVE NGA 10 MAJI

FFK KËRKON LEJIMIN E STËRVITJEVE NGA 10 MAJI

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi gjatë takimit të sotëm që ka pasur në Ministren e Vlora Dumoshi e ku ishin prezentë edhe krerët e federatave sportive dhe KOK-ut ka kërkuar rikthimin e kampionatit.

Gjatë këtij takimi është shqyrtua kërkesa e Federatës së Futbollit të Kosovës që klubeve të futbollit t’u mundësohet rikthimi në stërvitje nga 10 maji, më 24 maj të zhvillohen ndeshjet gjysmëfinale të Digitalb Kupës së Kosovës dhe nga 30 maji të rifillojë kampionati, ngase vetëm në këtë mënyrë FFK do të mund ta përmbyllë këtë edicion sipas kërkesës së UEFA-s.

Të gjithë ishin të pajtimit që FFK-së t’i jepet përparësi për t’i zënë datat e UEFA-s, por njëkohësisht të gjitha federatat kërkuan që stërvitjet e sportistëve të fillojnë sa më shpejt gjatë muajit maj, duke respektuar normat e institucioneve shëndetësore dhe shëndetin e sportistëve, i cili mbetet prioritet.

Në këtë takim u arrit pajtueshmëria që Federatat sportive bashkë me KOK-un t’i drejtohen nëpërmjet MKRS-së me një shkresë të përbashkët institucioneve shëndetësore për të lejuar fillimin e ushtrimeve të sportistëve dhe vazhdimin e garave dhe aktiviteteve tjera sportive.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Prishtina fiton në frymën e fundit ndaj Trepçës’89

Leonit Abazi ka shënuar golin e fitores për Prishtinën kundër Trepçës ’89 në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Mbrojtësi Abazi shënoi për rezultatin final 2:1...

Ademi takohet me zv/presidentin e ri të DFB-së, në qershor nis realizimi i projekteve të përbashkëta

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi, i cili po qëndron për vizitë pune në Gjermani, është takuar me zëvendëspresidentin e ri të Federatës së Futbollit...

Sekreti i Chelseat, ngrohja e këpucëve me mikrovalë!

Mbrapa momentit të mirë të Chelsea-t pas marrjes së drejtimit të ekipit nga ana e Thomas Tuchel, duket se fshihet një pajisje elektroshtëpiake. Sipas The...

Verrati: Mund të fitojmë gjithçka

Marco Verrati ka folur për kanalet zyrtare të Paris Saint-Germain. “Ky vit është më i komplikuar për gjithçka: në jetë, në sport, kudo. Po jetojmë...

Recent Comments