No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA LA LIGA XAVI TREGON DERI KUR MUND TË LUAJË MESSI

XAVI TREGON DERI KUR MUND TË LUAJË MESSI

Ndonëse me 32 vite mbi supe, Lionel Messi vijon të luajë në nivele të larta dhe të shfaqet jo vetëm protagonist me Barcelonën, por edhe si një prej më të mirëve në botë, për të mos thënë absolutisht më i miri.

Te klubi katalan kanë filluar të mendojnë për pasuesin e argjentinasit dhe po studiojnë emra të shumtë talentesh, por ish shoku i tij i skuadrës, Xavi Hernandez shfaq mjaft optimist, teksa deklaroi se “Pleshti” do të luajë të paktën edhe në Botërorin e Katarit më 2024-ën.

Në një bisedë në Instagram me Samuel Eto’o, ish kapiteni i Barcelonës deklaroi se argjentinasi kujdeset shumë për veten dhe mund t’ia dalë të luajë në nivele mjaft të mira, edhe deri në moshën 40-vjeçare.

“Ai do të bëjë edhe të paktën 5-7 sezone shumë të mira në karrierën e tij, pasi është një njeri që kujdeset shumë për veten dhe e shoh që ndonëse me 32 vite mbi supe, nuk ka rënë aspak. Jam i sigurt që do të luajë në Botërorin e 2024-ës në Katar, por mund të luajë në nivele të larta deri në moshën 40-vjeçare”, deklaroi Xavi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Recent Comments