No menu items!
Ballina SUPERLIGA PRESIDENTI I FFK-SË NGUSHËLLON KF 'FERONIKELI'

PRESIDENTI I FFK-SË NGUSHËLLON KF ‘FERONIKELI’

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi, nëpërmjet një telegrami ka ngushëlluar familjen e Jusuf Dobrës dhe KF “Feronikeli”. Në fakt, dje është ndarë nga jeta njeriu që i dha krahë zhvillimit të klubit nga Drenasi në fundvitet e 80-ta, si kryetar klubi.

Më poshtë telegrami i Ademit

E nderuar Familje Dobra!

Të nderuar drejtues të KF “Feronikeli” dhe tifozë të futbollit në Drenas,

Me dhimbje të thellë e morëm lajmin për ndarjen nga jeta të më të dashurit tuaj dhe njeriut që i dha shumë futbollit dhe KF ‘Feronikeli’, Jusuf Dobra, andaj më lejoni që në emrin tim, KE të FFK-së, klubeve dhe gjithë komunitetit të futbollit në Kosovë të ju shpreh ngushëllimet tona më të sinqerta.

Jusuf Dobra ishte pjesë e kryesisë së parë të KF ‘Feronikeli’, derisa në vitin 1985 e mori drejtimin e këtij klubi dhe falë angazhimit dhe miqësisë së madhe që kishte me drejtuesit e korporatës krijoi kushte të jashtëzakonshme për futbollistët dhe stafin e klubit në atë kohë, duke bërë progres të madh si klub me përfshirjen në Ligën e Parë të Kosovës në vitin 1988.

Jusuf Dobra u shqua si dashamir i madh i futbollit, si njeri i urtë dhe i nderuar kudo, ndaj si të tillë do ta kujtojmë përherë.

I lehtë i qoftë dheu i Kosovës!

Me respekt,

Agim Ademi, president i FFK-së

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments