No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR NESËR TAKIMI I FEDERATAVE ME MINISTRINË, DISKUTOHET RIFILLIMI I KAMPIONATEVE

NESËR TAKIMI I FEDERATAVE ME MINISTRINË, DISKUTOHET RIFILLIMI I KAMPIONATEVE

Ministrja për Kulturë, Rini e Sport (MKRS), Vlora Dumoshi, nesër do të presë në takim drejtuesit e federatave ekipore të Kosovës, si dhe të Komitetit Olimpik të Kosovës.

Qëllimi i takimit është diskutimi për masat e marra nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës, sipas të cilëve, aktivitetet sportive ndodhen në fazën e tretë.

Drejtori i Sportit në MKRS, Ibër Alaj, ka konfirmuar për Olle takimin, në të cilin sipas tij do të marrin pjesë federatat e ranguara në Kategorinë A sipas kategorizimit të sportit, për shkak të masovitetit që kanë këto federata.

Prej ditësh Federata e Futbollit e Kosovës është duke kërkuar që kampionati i futbollit të fillojë në fund të muajit maj, ndërsa me përgatitje të fillohet prej 10 majit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments