No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A MEDIAT ITALIANE ZBULOJNË PLANIN E KUQEZINJVE

MEDIAT ITALIANE ZBULOJNË PLANIN E KUQEZINJVE

Milani do të nisë stërvitjen ditën e enjte, ndërkohë që Sky Sport raportojnë se sot prej orës 08:30 futbollistët u janë nënshtruar testeve mjekësore në klinikën e Maddonina. Nuk bëjnë përjashtim nga testet as trajneri Stefano Pioli dhe stafi i tij.

Gjithsesi janë lojtarët ata që do të shihen me më shumë imtësi, pasi do t’u nënshtrohet testeve për stresin, për zemrën dhe për gjakun. Ata që do të kalojnë testet, të enjten do të nisin edhe stërvitjen.

Fillimisht do të punohet në aspektin fizik dhe më pas me topin, ndoshta pas datës 18 maj. Sa u takon testeve, tre lojtarët që i kanë kryer ditën e sotme janë Jack Bonaventura, Lucas Biglia dhe Leo Duarte.

Në vazhdim me ekipin do të bashkohen edhe Zlatan Ibrahimovic dhe Franck Kessie, që nuk ndodhen në Itali. Të dy do të kthehen dhe si fillim do të qëndrojnë për 14 ditë në izolim. Sulmuesi gjatë kësaj periudhe edhe është stërvitur, madje normalisht, me Hammarby në Suedi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

A i paska FFK-ja dy Agim Adema? Derisa presidenti po zhvillon takime në Gjermani, kush është Agimi tjetër që po “rrahet” korridoreve të FFK-së?

Dikush po rrenë, po rrenë aq dobët e aq paskrupullt, saqë demantohet tepër lehtë, tepër thjeshtë, por, cila është arsyeja?Gjatë ditë së sotme, në...

Dramë në ‘Minatori’, Trepça fiton pas dy vazhdimeve ndaj Ponte Prizrenit

Trepça ka shënuar fitore ndaj Ponte Prizrenit me shifrat 116:114 (23:31, 28:22, 24:17, 14:19, 9:9, 18:16), në kuadër të javës së 21-të të FIVE...

Prishtina triumfon në Prizren

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Bashkimit në Prizren me rezultat 88:99 (19:24, 21:25,  21:16, 28:34), në kuadër të javës së 21-të në FIVE...

Prishtina fiton në frymën e fundit ndaj Trepçës’89

Leonit Abazi ka shënuar golin e fitores për Prishtinën kundër Trepçës ’89 në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Mbrojtësi Abazi shënoi për rezultatin final 2:1...

Recent Comments