No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR MË 23 MAJ RINIS EDHE NJË KAMPIONAT NË EVROPË

MË 23 MAJ RINIS EDHE NJË KAMPIONAT NË EVROPË

Një tjetër kampionat rikthehet këtë muaj dhe bëhet fjalë për Hungarinë, që ka dhënë “OK”-in që të rinisin ndeshjet e futbollit. Gjithçka është zyrtare dhe me 23 maj do të luhen gjysmëfinalet e Kupës. Një javë më pas, më 30 maj, rinis kampionati.

Sigurisht që ndeshjet do të zhvillohen pa praninë e publikut, ndërkohë që të gjithë do të ndjekin edhe një protokoll sanitar që të mos ketë njerëz të infektuar. Më parë edhe Çekia ka marrë vendimin për ta kthyer futbollin dhe atje nis kampionati më 29 maj.

Polonia dhe Portugalia gjithashtu kanë konfirmuar datat, Së shpejti pritet edhe zyrtarizimi nga Danimarka, kurse në Gjermani pritet të jepet “OK” ditën e nesërme. Tre janë vendet që e kanë mbyllur sezonin që tani, Belgjika, Holanda dhe Franca.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments