No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR JANUZAJ REFUZON TË FLASË SHQIP! FLET PAK PËR KOSOVËN NË GJUHËN ANGLEZE!

JANUZAJ REFUZON TË FLASË SHQIP! FLET PAK PËR KOSOVËN NË GJUHËN ANGLEZE!

Futbollisti i Kombëtares së Belgjikës me prejardhje shqiptare, Adnan Januzi, ka qenë live në Instagram me futbollistin e Kombëtares së Kosovës, Benjamin Kololli. Në këtë lidhje direkte ata kanë folur kryesisht në gjuhën frënge dhe aty këtu në gjuhën angleze. Derisa Benjamini në disa raste iu përgjigjej shkurt ndjekësve në gjuhën shqipe, Adnani përkundër kërkesave të shumta të ndjekësve që të flasë së paku një herë në gjuhën shqipe i injoroi ata, duke dëshmuar edhe një herë se nuk ka ndonjë ndjenjë të madhe për atdheun e tij. Megjithatë, ai në një moment foli edhe për Kosovën.

“Jam i lumtur për Kosovën. E shikoj çdo ndeshje të tyre dhe ata do të kualifikohen në EURO”, ka thënë Januzaj, i cili po ashtu ka thënë se Istogun (vendlindjen e babait të tij) e ka në zemër.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Prishtina fiton në frymën e fundit ndaj Trepçës’89

Leonit Abazi ka shënuar golin e fitores për Prishtinën kundër Trepçës ’89 në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Mbrojtësi Abazi shënoi për rezultatin final 2:1...

Ademi takohet me zv/presidentin e ri të DFB-së, në qershor nis realizimi i projekteve të përbashkëta

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi, i cili po qëndron për vizitë pune në Gjermani, është takuar me zëvendëspresidentin e ri të Federatës së Futbollit...

Sekreti i Chelseat, ngrohja e këpucëve me mikrovalë!

Mbrapa momentit të mirë të Chelsea-t pas marrjes së drejtimit të ekipit nga ana e Thomas Tuchel, duket se fshihet një pajisje elektroshtëpiake. Sipas The...

Verrati: Mund të fitojmë gjithçka

Marco Verrati ka folur për kanalet zyrtare të Paris Saint-Germain. “Ky vit është më i komplikuar për gjithçka: në jetë, në sport, kudo. Po jetojmë...

Recent Comments