No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA BAYERN BLINDON EDHE NJË LOJTAR, TANI RADHA E NEUERIT

BAYERN BLINDON EDHE NJË LOJTAR, TANI RADHA E NEUERIT

Thomas Muller dhe Alphonso Davies ishin të parët ata që pranuan rinovimin e kontratave me Bayern Munich. Drejtueit e klubit gjerman vijojnë punën për nënshkrimin e marrëveshjeve të reja me lojtarët aktualë, të cilët konsiderohen të rëndësishëm. BILD ndërkohë raporton se është arritur marrëveshja me një tjetër lojtar.

Nuk është portieri Manuel Neuer, me të cilin vijojnë bisedimet. Bëhet fjalë për mesfushorin Thiago Alcantara. Spanjolli ka edhe një vit kontratë, deri më 30 qershor të vitit 2021, ndaj edhe Bayern Munich nuk ka pritur dhe e ka bindur atë të mbetet pjesë e ekipit edhe në vazhdim.

Në artikullin e botuar thuhet se gjatë kësaj jave pritet të vijë edhe zyrtarizimi i Thiago, 29 vjeç tani, i cili është pjesë e Bayern Munich që prej verës së vitit 2013, kur bavarezët e blenë mesfushorin nga Barcelona.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Gazetari spanjoll zbulon detajin që e çon Messin te PSG

Shumë fjalë rreth Leo Messit. Ylli i Barcelonës del lojtar i lirë më 30 qershor dhe shanset që të qëndrojë në La Liga herë...

Pirlo: Interi vetëm pikë ka më shumë se Juventusi! Spezia? Ishim të lodhur

Juventusi fitoi dje kundër Spezia me rezultatin 3-0 dhe në pamje të parë mund të duket një fitore e lehtë, por nuk...

Flet Aro Muriq: Nuk jam ndjerë mirë për 11 golat e pësuar, është mirë të mësoj disa gjëra

Pas një kohe me skuadra që nuk i ofronin minutazh të rregullt, Arijanet Muriq e ka gjetur veten te skuadra elitare holandeze, Willem II. Portieri...

Ahmeti flet për përballjen e nxehtë me Prishtinën: Edhe një pikë nuk është keq!

Stinori pranverorë në Superligën e Kosovës në futboll po duket shumë më i nxehtë sesa është parashikuar. Lufta si për titull ashtu edhe për ekzistencë...

Recent Comments