No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR SEJDINI URON ADEMIN: TREGUAT NË VEPËR SE JO VETËM E DONI FUTBOLLIN,...

SEJDINI URON ADEMIN: TREGUAT NË VEPËR SE JO VETËM E DONI FUTBOLLIN, POR EDHE PUNONI ME SHUMË PËRKUSHTIM PËR AVANSIMIN E TIJ

Presidenti i Federatës së Futbollit të Maqedonisë, Muamed Sejdini sot nëpërmjet një telegram urimi ka uruar presidentin e FFK-së, Agim Ademi, Komitetin Ekzekutiv dhe tërë komunitetin e futbollit në Kosovë për 4 vjetorin e anëtarësimit në UEFA. Sejdini me këtë rast ka theksuar se përmirësimi i vazhdueshëm i futbollit vendor, investimet në infrastrukturë dhe mbi të gjitha ecuria e ekipit përfaqësues të Kosovës rrumbullaksojnë vlerësimet më pozitive për këto katër vite. Kjo sipas tij tregon se Kosova meritoi plotësisht vendimin e sjellë në samitin e UEFA-së më 3 maj 2016 në Budapest të Hungarisë.

T E L E G R A M   U R I M I

me rastin e 4 vjetorit të pranimit të Federatës së FUtbollit të Kosovës si anëtare e UEFA-së.

I nderuari president i FFK-së, z. Agim Ademi, të nderuar anëtarë të Komitetit Ekzekutiv të FFK-së, të nderuar vëllezër kosovarë,

Duke ua uruar përvjetorin e katërt nga hyrja zyrtare e juaj në familjen e madhe evropiane, dua t’jua përcjell përgëzimet më të sinqerta edhe për ecurinë shumë pozitive që keni bërë gjatë kësaj periudhe. Përmirësimi i vazhdueshëm i futbollit vendor, investimet në infrastrukturë dhe mbi të gjitha ecuria e ekipit përfaqësues të Kosovës rrumbullaksojnë vlerësimet më pozitive për këto katër vite.

Kjo tregon se Kosova meritoi plotësisht vendimin e sjellur në samitin e UEFA-së më 3 maj 2016 në Budapest të Hungarisë.

Ju treguat në vepër se jo vetëm e doni futbollin, por edhe punoni me shumë përkushtim për avansimin e tij në të gjitha sferat.

Në emër të Këshillit Drejtues të Federatës së Futbollit të Maqedonisë dhe gjithë komunitetit futbollistik në vendin tonë, ju uroj këtë përvjetor, duke ju dëshiruar shumë suksese në të ardhmen.

Me respekt,
Muamed Sejdini,
President i Federatës së Futbollit të Maqedonisë

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bledar Devolli tregon kush është trajneri më i mirë në Kosovë

Sot u zhvilluan dy ndeshje të xhiros së 22-të të Superligës së Kosovës në futboll. Ballkani u mposht minimalisht në derbin e javës nga Llapi...

Munishi tregon si e mposhti Llapi ish-skuadrën e tij Ballkanin

Xhiro e 22-të e Superligës së Kosovës sot na solli dy ndeshje të cilat ndikuan në ndryshimin e renditjes tabelare, duke e...

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Recent Comments