No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA PREMIERE LEAGUE ORIGI: E DHIMBSHME NËSE NUK NA JEPET TITULLI

ORIGI: E DHIMBSHME NËSE NUK NA JEPET TITULLI

Liverpool nuk fiton një titull kampion prej vitit të largët 1990. Tifozët e skuadrës angleze, kanë pritur gjatë, teksa ky sezon ishte i jashtëzakonshëm për djemtë e Jurgen Klopp. Dominim absolut, vetëm një humbje në 29 javë dhe 25 pikë diferencë me vendin e dytë.

Gjithsesi, një kundërshtar doli në skenë. Koronavirusi frenoi vrullin për “The Reds” dhe në ishull nuk dihet akoma nëse ky sezon do të rifillojë apo jo. Një nga skenarët është pezullimi dhe humbja e titullit nga Liverpool, opsion i tmerrshëm për tifozët e zjarrtë të kësaj skuadre.

Divock Origi flet hapur rreth situatës së krijuar në Premier League për Daily Mail. “Nuk ka asnjë informacion të qartë këtu në Angli. Klubi nuk ka lajmëruar dhe po stërvitemi individualisht. Titulli? Do të ishte e dhimbashme të pezullohej kampionati dhe të mos jepej titulli.

Por, ka gjëra në jetë që nuk mund të kontrollohen. Siguria e jetës së njerëzve, në këto momente, është më e rëndësishme se futbolli”, deklaron sulmuesi belg i kampionëve të Evropës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Del Piero: Lënia në stol e Ronaldos, veprim i zgjuar nga Pirlo

Alessandro Del Piero pranon se Juventusi e befasoi me lojën kundër Lazio. Ish-kapiteni bardhezi shton se lënia në stol e Cristiano Ronaldos ishte një...

Zidane: Nuk përfshihem në punët e gjyqtarëve!

Zinedine Zidane mbajti gjuhën, kur fliste për lojën e diskutueshme dhe, si gjithmonë, ndoqi politikën e tij për të mos folur për arbitrat. Polemikat për...

Batatina me propozim interesant për derbin gjilanas

Kryendeshja e javës së 24-t në Superligën e Kosovës në futboll sjell derbin gjilanas mes Dritës dhe Gjilanit. Ndonëse objektivat i kanë të ndryshme, prapë...

Ramadani: Mentaliteti është ajo që ka ndryshuar Prishtinën

Prishtina është skuadra më në formë në stinorin pranveror në kuadër të elitës së futbollit kosovar. Skuadra kryeqytetase e ka nisur mbarë pranverën në futbollin...

Recent Comments