No menu items!
Ballina SUPERLIGA DRITA I KUNDËRPËRGJIGJET LLAPIT; RESPEKTONI VENDIMET E INSTITUCIONEVE

DRITA I KUNDËRPËRGJIGJET LLAPIT; RESPEKTONI VENDIMET E INSTITUCIONEVE

Llapi konfirmoi rikthimin në seancat stërvitore, ani pse masat e lirimit të ndërmarra kishin paraparë që aktivitetet fizike të nisin në fazën e tretë.

Për këtë arsye ka reaguar zëvendës-drejtori i përgjithshëm i Dritës, Valon Zymberi, i cili përmes një publikimi në llogarinë e tij ka kërkuar që masat e vendosura nga organet e rendit të vlejnë njejtë për të gjithë, ose të fillojnë përgatitjet sikurse klubet e tjera.

Zymberi, i cili njëherit është edhe drejtor sportiv në klubin gjilanas ka reaguar pasi që një gjë të tillë nuk e kanë bërë autoritetet shtetërore dhe Federata e Futbollit e Kosovës.

Ndër të tjerash ai ka shkruar që Drita rrespekton vendimet e institucioneve shtetërore, por ato duhet të vlejnë njësoj për të gjithë.

Më poshtë mund ta gjeni edhe reagimin e plotë të Zymberit:

“A po fillon, apo duhet të pritet ende??? Institucionet e shtetit nga sot disa prej bizneseve u kanë dhënë dritën jeshile që të fillojnë punen me rekomandimet për tu mbrojtur nga Covid-19!

Institucionet e shtetit tonë i kanë nda në 3 Faza masat lehtësuese për bizneset dhe aktivitetet e caktuara. Aktivitetet sportive, nga organet shtetërore janë parapa të fillojnë në fazën e 3-të, që i bie nga data 1 qershor 2020, kurse disa klube vetëm se e kanë komfirmuar sot fillimin e përgaditjeve, e disa flitet se kanë filluar më heret! Thuhet që masat e marra nga shteti, duhet të respektohen sepse në të kundërtën do të ketë ndëshkime rigoroze!

FC DRITA është klub që i respekton vendimet e organeve shtetrore(institutit të shëndetit publik). Tash pyetja është qe ne si klub por edhe disa klube tjera që ende nuk kanë fillu me përgaditje, a me i respektu vendimet e qeverisë dhe të institutit të shëndetit publik apo me bo edhe na si dijm vet!!!

Kërkoj nga FFK që në bashkpunim me organet e shtetit të na liroj edhe ne që të fillojmë fazën përgaditore ose të respektohet vendimi aktual nga të gjithë që të fillojmë në fazën e 3-të e jo tani”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Joshua provokon Fury: E pres në duel, ai e di që unë jam “shefi”

Boksieri britanik Anthony Joshua, kampion bote në peshën e rëndë (kategoritë IBF, WBA e WBO) u shpreh se është i gatshëm të duelojë kudo...

Ja kush janë 10 futbollistët më të shtrenjtë në botë

“KPMG Football Benchmark” ka përpiluar listën e 10 futbollistëve më të shtrenjtë në botë, duke përjashtuar sulmuesin norvegjez të Borussia Dortmund, Haaland, çmimi i...

Telashe të mëdha për Boateng; po hetohet se dhunoi ish-të dashurën, e cila u vetëvra më pas

Jerome Boateng po hetohet nga Prokuroria Publike e Mynihut për plagosje të Kasia Lenhardt, ish-të dashurës së tij, e cila bëri vetëvrasje dy javë...

Kosova mund të ketë telashe për shkak të Covidit në ndeshjet e marsit

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll muajin e ardhshëm nis një cikël tjetër kualifikues, atë të Botërorit “Katari 2022”. Do të grumbullohet më 22 mars,...

Recent Comments