No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR CEFERIN: RIKTHIMI I FUTBOLLI VARET NGA AUTORITETET SHTETËRORE!

CEFERIN: RIKTHIMI I FUTBOLLI VARET NGA AUTORITETET SHTETËRORE!

Presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin, ka siguruar se “së shpejti do të rikthehet futbolli i vjetër”, por gjithashtu ka paralajmëruar se “nuk është sporti që do të vendosë, është politika”.

UEFA vazhdimisht ka përmendur dëshirën për të rinisur sezoni, por Holanda dhe Franca tashmë edhe zyrtarisht kanë mbyllur para kohe sezonin.

Ceferin është i bindur se futbolli do të ndryshojë ‘vetëm për një periudhë të shkurtër kohe’ kur të kthehet, por e pranon që vendimi përfundimtar nuk varet nga UEFA, por politika e çdo vendi.

“Njerëzimi do të mposhtë koronavirusin”, tha Ceferin.

“Ne e kemi parë se sa e ndjeshme është bota jonë përderisa një situatë e tillë ka arritur ta destabilizojë plotësisht atë”.

“Futbolli të jepe energji pozitive dhe deri në kthimin e futbollit, njerëzit nuk do të kenë perceptimin se situata është normale, (ose po shkon drejt normalizimit)”.

“Futbolli do të ndryshojë, por vetëm për një periudhë të shkurtër kohore. Tashmë ajo i ka mbijetuar luftërave dhe epidemive”.

“Do të kemi përsëri futboll si dikur të mirë. Do të dëshironim të rikthehemi në fushë sa më shpejt të jetë e mundur, por mbi të gjitha kjo varet nga vendimet e autoriteteve shtetërore”.

“Me të gjitha kërkesat mjekësore të përmbushura dhe pas dyerve të mbyllura, ndeshjet mund të ktheheshin relativisht shpejt. Por nuk është sporti që do të vendosë, është politika”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Mbrëmje ferri për Napolin e Amir Rrahmanin, eliminohen nga Europa League

Napoli i ka dhënë fund aventurës në Ligën e Europës pasi janë eliminuar nga Granada me rezultat të përgjithshëm 2:3.

Ajo që ndodhi në Bullgari ishte e turpshme, boksieres kosovare i vidhet fitorja

Boksierja kosovare Donjeta Sadiku, ka mbetur sot pa medalje në turneun ndërkombëtar “Strandja” që u mbajt në Sofje të Bullgarisë.

Tovërlani nuk dëshiron t’i komentojë rezultatet e “Niklit”: Zyrtarët e klubit e dinë më mirë se çka po ndodh

Feronikeli sot ka pësuar një humbje të rëndë duke u mposhtur në fushën e vetë nga rivali lokal Drenica me rezultat 1:3.

Duro ankohet sërish në referim

Drenica ka triumfuar në derbin drenicak ndaj Feronikelit me rezultat 1:3. Kreshnik Uka realizoi dy gola për mysafirët, kurse Frashëri shënoi një tjetër për...

Recent Comments