No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR SHGSK URON FFK-NË PËR 4-VJETORIN E PRANIMIT NË UEFA

SHGSK URON FFK-NË PËR 4-VJETORIN E PRANIMIT NË UEFA

Federata e Futbollit e Kosovës, sot kremton 4 Vjetorin e pranimit të saj në UEFA.
Katër vite më parë u sublimua e drejta legjitime e Kosovës për të qenë e barabartë me familjen e madhe të futbollit evropian dhe botëror.
Në këtë të drejtë, rol të rëndësishëm të pranimit të FFK-së luajti edhe gazetaria sportive në Kosovë.
Gazetarët sportivë nga Kosova ishin bërë lajm me prezencën e madhe të tyre në Budapest të Hungarisë, që ishin mbi 20.
SHGSK-ja, së bashku me Federatën e Futbollit të Kosovës, kishin organizuar udhëtimin masiv të gazetarëve sportivë, për të qenë pjesë e kësaj ngjarjeje të madhe historike.
Shoqata e Gazetareve Sportivë të Kosovës, uron FFK-në dhe gjithë komunitetin e futbollit në Kosovë, në përvjetorin e katërt të pranimit në UEFA.
SHGSK-ja mbetet e përkushtuar në vazhdimësi që të ketë rol aktiv, në promovimin e vlerave sportive në Kosovë dhe të vazhdojë misionin e saj që ka në informimin e drejtë dhe të sakt për zhvillimet sportive në vend.

Me respekt,
Bordi i SHGSK-së,
Prishtinë, 3 maj 2020

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Përballje gjigantësh në Ligën e Evropës

Sot në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për 1/16 e finales së Ligës së Europës. Shorti ka sjellë...

KOK-u po përgatitet për një Kuvend të zjarrtë

Komiteti Olimpik i Kosovës përkatësisht Bordi Ekzekutiv ka caktuar dje datën e mbajtjes së Kuvendit zgjedhor në institucionin më të lartë të...

Mbrëmje ferri për Napolin e Amir Rrahmanin, eliminohen nga Europa League

Napoli i ka dhënë fund aventurës në Ligën e Europës pasi janë eliminuar nga Granada me rezultat të përgjithshëm 2:3.

Ajo që ndodhi në Bullgari ishte e turpshme, boksieres kosovare i vidhet fitorja

Boksierja kosovare Donjeta Sadiku, ka mbetur sot pa medalje në turneun ndërkombëtar “Strandja” që u mbajt në Sofje të Bullgarisë.

Recent Comments